یکشنبه, 20 بهمن 1398 ساعت 12:20
کد خبر: 67166

رئیس کل بیمه مرکزی: معافیت بیمه‌های عمر و زندگی از مالیات

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی گفت: مسئله مالیات شرکت‌های بیمه‌ای در لایحه مالیات بر ارزش افزوده، این روزها در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شده است.

معافیت بیمه‌های عمر و زندگی از مالیاتبه گزارش خبرنگار بورس،بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، غلامرضا سلیمانی رئیس کل بانک مرکزی در نشست خبری امروز با بیان اینکه فرهنگ بیمه هنوز در سطح کشور جا نیفتاده است، گفت: عدم رشد نفوذ ضریب بیمه‌ای ریشه در نبود فرهنگ بیمه‌ای در کشورمان دارد که انتطار می‌رود این موضوع رفع شود.

او با اشاره به مسئله مالیات شرکت‌های بیمه‌ای در لایحه مالیات بر ارزش افزوده، گفت: این موضوع این روز‌ها در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح است و مالیات از بخش‌های درمان و زندگی (بیمه) معاف بوده، اما با توجه به تأمین درآمد مالیاتی دولت هنور نمایندگان پارلمان با معافیت مالیات شرکت‌های بیمه‌ای در بخش بیمه شخص ثالث موافقت نکرده‌اند که البته در صورت محقق نشدن این موصوع باز هم اتفاق خاصی رخ نخواهد داد، چرا که تاکنون این‌ها از پرداخت مالیات معاف نبوده‌اند.

سلیمانی ضمن اشاره به تأثیر تحریم‌های بر حق بیمه‌های تولیدی بیان کرد: از زمان اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان، اولین گروه‌هایی که قرارداد‌های خود را با ایران لغو کردن، شرکت‌های بیمه‌ای بوده‌اند و این سبب شد تا مجموعه شرکت‌های بیمه‌ای ما خودشان این موضوع را مدیریت کنند و در سال‌های ۹۷ تا ۹۸ در این بخش کنسرسیوم‌هایی تشکیل شوند.

رئیس کل بیمه مرکزی ادامه داد: خوداتکایی توسط کنسرسیوم‌ها بر عهده گرفته شده است و هیچ بیمه‌ای در سطح کشور روی زمین نیست و همه توسط شرکت‌های بیمه‌ای و بیمه مرکزی مدیریت می‌شوند.

او با بیان اینکه تورم بر بیمه شخص ثالث تأثیر می‌گذارد، گفت: نرخ دیه سالانه بعد از بازنگری تحت تأثیر تورم قرار می‌گیرد و نرخ بیمه حق ثالث مبلغ حق دیه را هم تحت تأثیر قرار می‌دهد و امیدواریم به میزان تورم افزایش حق بیمه نداشته باشیم و حق بیمه شخص ثالث کمتر از نرخ تورم باشد.

میزان خسارات برآورد شده در اغتشاشات اخیر ۲۰۰ میلیارد ریال برآورد شد
او با اشاره به میزان خسارات وارده در اغتشاشات اخیر بیان کرد: اکثر واحدهای تجاری و صنعتی ما تحت پوشش بیمه هستند و آن هایی که در جریان این اغتشاشات آسیب دیده اند قرار است که خودشان میزان خسارت ها را اعلام کنند.

سلیمانی ادامه داد: عمده واحد‌های آسیب دیده در اغتشاشات را بانک‌ها تشکیل می‌دهند که اعلام کرده اند در حال جمع بندی میزان خسارات هستیم اما هنوز به جمع بندی نرسیده و اعلام نکرده اند.خودمان میزان خسارات کل در این اغتشاشات را ۲۰۰ میلیارد ریال برآورد کرده ایم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399