بیمه

امکان تکمیل سوابق پرداخت حق بیمه برای بیمه‌شدگانی که به دلیل ماهیت شغلی خود به صورت کسری از ماه در کارگاه‌های مشمول قانون تامین اجتماعی اشتغال به کار دارند ، فراهم شد.
برای اولین بار در صنعت بیمه ایران، اوراق بهادار بیمه اتکایی به منظور انتقال ریسک‌های صنعت به بازار سرمایه منتشر می‎‌شود. همانطور که می‌دانیم؛ توسعه و استفاده از ابزارهای مالی نوین و اوراق بهادارسازی به پشتوانه انواع دارایی‌ها، بدهی‌ها و ریسک‌ها، منجر به عمق بخشیدن به بازارها و افزایش کارایی…
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: تمامی پزشکان، دندانپزشکان و ماماها از فردا طرف قرارداد این سازمان محسوب می‌شوند.
مسعود وطنخواه تاثیر نداشتن راهکارهای ارائه‌شده در یک هفته گذشته برای جمع کردن صف‌های فروش و بالا بردن نقد‌شوندگی سهام، به‌خوبی در بازار معاملات قابل مشاهد است. اگر از حمایت‌های مقطعی حقوقی‌ها از برخی نمادها در قیمت‌های منفی صرفنظر کنیم، مابقی شرکت‌ها با صف‌های پرحجم فروش روبه‌رویند.
رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه تهاتر مطالبات شرکت‌های بیمه‌ای با سهام شرکت‌های بدهکار مورد تائید بیمه مرکزی نیست، می‌گوید بیمه مرکزی به شرکت‌های بیمه‌ای تاکید کرده است که در قبال صدور بیمه‌نامه‌ها حتما حق بیمه خود را در چارچوب آیین‌نامه به صورت نقدی یا قسطی که در آیین‌نامه…
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از ارائه بیمه درمانی تکمیلی و بیمه عمر به بومیان کیش و همچنین افزایش سقف خدمات درمانی بستری و سرپائی تمامی کارکنان سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت های تابعه آن خبر داد.
رئیس کل بیمه مرکزی می‌گوید اگر مجموعه‌های بزرگ اقتصادی قبل از اقدام به بیمه کردن، استانداردهای لازم را رعایت کنند می‌توانند با نرخ و حق بیمه کمتری مجموعه خود را بیمه کنند.
مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور بسته‌های خدماتی پیش، حین و بعد از ازدواج این سازمان را تشریح و اعلام کرد سازمان بهزیستی تاییدیه پوشش خدمات روانشناسی در بیمه تکمیلی را از شورای عالی سلامت دریافت کرده است.
دولت در نظر دارد با اصلاح ماده 8 قانون بیمه شخص ثالث، میزان پرداخت خسارت از سوی شرکت‌‌های بیمه‌گر تا سقف تعهدات بیمه وسیله نقلیه مسبب حادثه بالا ببرد. به همین منظور لایحه «اصلاح قانون بیمه اجباری خسارات واردشده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه» که…
اشخاص حقوقی که وزارتخانه‌ها، شرکت‌های دولتی و موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی در آنها بیش از ۲۰ درصد سهم دارند، نمی‌توانند در مجموع بیش از ۲۰ درصد در موسسه بیمه غیردولتی سهم داشته باشند عصر اقتصاد: شوراي‌عالي بيمه ضوابط جدید تاسیس و فعالیت موسسات بیمه غیردولتی، موسوم به آیین‌نامه 100،…
رئیس کل بیمه مرکزی می‌گوید هواپیمای اوکراینی تحت پوشش شرکت‌های بیمه‌ای در اوکراین و اتکایی اروپایی بوده است و شرکت‌های بیمه ایرانی ارتباطی با پرداخت خسارت ندارند.
دوشنبه, 20 مرداد 1399 ساعت 08:12

3 خدمت دیگر تامین اجتماعی غیرحضوری شد

مدیر کل تامین اجتماعی فارس اعلام کرد با هدف تسهیل در ارائه خدمات و افزایش رضایت مخاطبان، سه خدمت جدید غیرحضوری به بیمه‎شدگان ارائه می‌شود.
شرکت بیمه دانا و کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایان موسسات و شرکت‌های حمل و نقل داخلی کالای کشور قرارداد بیمه درمان تکمیلی و عمر و حوادث گروهی امضا و رد و بدل کردند.
رئیس کل بیمه مرکزی و هیات عامل نهاد سیاست گذار صنعت بیمه در نخستین هفته های کاری با رئیس مجلس یازدهم دیدار و گفت وگو کردند.
یکشنبه, 12 مرداد 1399 ساعت 11:30

جزییات حذف دفترچه های تامین اجتماعی

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی با اشاره به روند حذف دفترچه های بیمه درمانی گفت: امیدواریم ظرف حداقل پنج ماه آینده بتوانیم با همکاری وزارت بهداشت در ارتباط با حذف دفترچه های درمانی اقداماتی انجام دهیم.
دکتر محمد رضایی مدیرعامل شرکت سهامی #بیمه_ایران در دیدار با مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به ضرورت همکاری گسترده بین سازمان های بیمه‌گر پایه و تجاری به منظور ارائه خدمات بهتر به مردم، گفت: با توجه به اقبال و نیاز مردم به بیمه های مکمل و مازاد،…
شنبه, 28 تیر 1399 ساعت 21:22

اینشورتک‌ها؛ خریدنی یا فروختی

بهتر است سؤال را این‌گونه مطرح کنیم که مسئولیت اشاعه فرهنگ بیمه‌ای به عهده کدام قشر فعالان بیمه است. بیمه مرکزی و دولت، بیمه‌گران، فروشندگان و یا بازیگران جدید اینشورتکی آرش فروزان، مشاور توسعه دیجیتال بیمه سامان / به راستی قرارگرفتن بیمه در سبد خرید مردم در طول سال، در…
معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی گفت: سازمان تامین اجتماعی رسالتی دارد در قبال ذی‌نفعان خود که باید صیانت از این صندوق را داشته باشد و تلاش کند پایداری صندوق را حفظ کند برای اینکه بتواند خدمات بهتری را به جامعه هدف ارائه دهد.
مدیرعامل بیمه ایران با تشریح برنامه های این شرکت برای افزایش مشارکت در بازار سرمایه، بر رویکرد بیمه ایران برای بکارگیری حداکثر منابع در اختیار شرکت جهت ‏سرمایه گذاری در بازار سرمایه تاکید کرد و گفت: کل سرمایه‌گذاری‌های بیمه ایران در بازار سرمایه به بیش از ۲۲ ‏هزار میلیارد تومان…
دوشنبه, 23 تیر 1399 ساعت 10:58

حذف دفترچه‌های بیمه تا ۵ ماه دیگر

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی از حذف دفترچه‌های بیمه تامین اجتماعی طی ۵ ماه آینده خبر داد.
مدیرکل بیمه سلامت استان تهران درباره چگونگی برخورداری از پوشش بیمه‌ای در افراد فاقد بیمه درمان، حق بیمه پرداختی، چگونگی تمدید دفترچه‌های بیمه در بحران کرونا و سرانجام نسخه‎نویسی الکترونیک در تهران توضیح داد.
بیمه مرکزی در بخشنامه جدیدی که برای شرکت‌های بیمه فرستاده شرایط پوشش تکمیلی افزایش ارزش وسیله نقلیه به دلیل نوسان قیمت در بیمه‌نامه بدنه خودرو از روز ۱۵ تیرماه را اعلام کرد.
سه شنبه, 10 تیر 1399 ساعت 12:05

جزئیات بیمه زنان خانه‌دار اعلام شد

مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین‌اجتماعی شرایط بیمه و بازنشستگی زنان خانه‌دار را تشریح کرد.
مبلغ حق بیمه تولیدی و خسارت پرداختی در دوماهه نخست سال جاری به ترتیب در حدود ۸.۶ و ۴.۲ هزار میلیارد تومان است.
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار از راه‌اندازی زیرسامانه جدید بیمه بیکاری در ۵ استان به صورت آزمایشی، خبر داد.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: دفترچه‌هایی که تاریخ اعتبار آنها به پایان رسیده یا در آینده به پایان می‌رسد، از اول خرداد ماه سال جاری بدون نیاز به مراجعه حضوری تمدید اعتبار می‌شود.
مدیرکل تامین اجتماعی استان چهارمحال وبختیاری جزئیات و نرخ‌‌های بیمه زنان خانه‌دار و دانشجویان را تشریح کرد.
دوشنبه, 19 خرداد 1399 ساعت 08:49

بیمه فرشبافان حذف شد

بیمه فرشبافان از ردیف بیمه‌های تامین اجتماعی کشور حذف شده و هیچ بیمه‌گذار جدیدی در این رسته شغلی پذیرفته نمی‌شود.
مدیرکل امور بیمه‌شدگان تامین اجتماعی اعلام کرد که مقرری بیمه بیکاری فروردین ماه از هفته آینده پرداخت می‌شود.
شنبه, 10 خرداد 1399 ساعت 13:05

نسخه فیزیکی بیمه شخص ثالث حذف شد

رئیس بیمه مرکزی گفت: کد یکتا جایگزین نسخه فیزیکی بیمه شخص ثالث شد و نیازی به صدور نسخه کاغذی وجود ندارد.
صفحه 1 از 26

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399