بیمه

لیلا علی نژاد عصراقتصاد: هم‌زمان با ۱۳ آذرماه همایش بیمه و توسعه به مناسبت روز بیمه در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد. در این مراسم رییس جمهور، رییس کل بیمه مرکزی، رییس کل بانک مرکزی و همچنین وزیر اقتصاد و مجموعه‌ای از مدیران بیمه‌ای کشور حضور داشتند.
رئیس کل بیمه مرکزی به نمایندگان بیمه هشدار داد که اطلاعات و وعده‌های نادرست به مردم ندهند که در نهایت به بی اعتمادی بین آنها بیانجامد.
دبیر کل انجمن مالی اسلامی گفت: در حوزه بیمه و حسابرسی هم مباحث فقهی و اسلامی کلید خورده است و این دو مقوله هم باید منطبق با اصول شریعت باشند.
لیلا علی نژاد عصر اقتصاد: کردبچه در خصوص احتمال اخذ مالیات از صنعت بیمه گفت: صنعت بیمه تا اندازه زیادی در این حوزه کمتر از سایر بخش ها وارد شده و در بحث مالیات بر ارزش افزوده نیز، تجربه نشان داد که لیزینگ ها جلوتر از صنعت بیمه حرکت کرده…
رییس پژوهشکده بیمه گفت: در حال حاضر بیمه‌های زندگی در ایران ۱۴.۵ درصد پرتفوی صنعت بیمه را دربرگرفتند که این عدد در کشورهای خارجی حدود ۵۲ درصد است.
عصراقتصاد: مدیر عامل شرکت بیمه تعاون با تاکید بر نقش به سزای مالیات بر ارزش افزوده در کاهش ضریب نفوذ بیمه در سطح کشور، اظهار کرد: برای رسیدن به ضریب نفوذ ۷ درصدی صنعت بیمه که در برنامه ششم توسعه تصویب شده است، باید مالیات بر ارزش افزوده از صنعت…
لیلا علی نژاد عصراقتصاد: مدیرکل نظارت بر شبکه خدمات بیمه با تاکید بر اینکه تا الان ۱۶۳ استارتاپ در صنعت بیمه فعالیت می کنند، افزود: در بین این استارتاپ ها کارگزاران و شرکتهای بیمه، افراد حقیقی نیز حضور دارند.
لیلا علی نژاد عصراقتصاد: بر اساس مصوبه شورای عالی بیمه سپرده‌گذاری شرکت‌های بیمه در نظام بانکی محدود شده است و بعد از این بیمه‌ها اجازه ندارند تمام سپرده‌های خود را فقط در یک بانک بگذارند.
رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت با اشاره به آسیب وارد شده به برخی جایگاه‌های سوخت در ناآرامی های روزهای گذشته، ‌گفت: بعد از اعلام گرانی بنزین، به ‌تعدادی از جایگاه‌های سوخت آسیب رسید و یا به آتش کشیده شد که در حال رایزنی با بیمه‌ها برای پرداخت خسارت هستیم.
چهارشنبه, 29 آبان 1398 ساعت 09:28

پرداخت خسارات اعتراضات بنزینی

لیلا علی‌نژاد عصراقتصاد: رئیس کل بیمه مرکزی گفت: به دنبال اعتراضات صورت گرفته برای اصلاح قیمت بنزین و آسیب‌هایی که به همراه داشت، دستور ارزیابی خسارات را صادر کرده‌ایم که به زودی پرداخت می‌شود.
رئیس کل بیمه مرکزی گفت: دنبال اعتراضات صورت گرفته برای تغییر قیمت بنزین و آسیب‌هایی که به همراه داشت، دستور ارزیابی خسارات را صادر کرده‌ایم که به زودی پرداخت می‌شود.
عصراقتصاد: سلیمانی گفت: روند صدور بیمه نامه خودروهای نامتعارف اصلاح شد.
لیلا علی نژاد عصر اقتصاد: رئیس کل بیمه مرکزی امروز با حضور در یکی از دبستان‌های دخترانه تهران زنگ بیمه را به طور نمادین به صدا در آورد.
عصر اقتصاد: با وجود حادثه‌خیز بودن ایران، طرح تشکیل «صندوق بیمه حوادث طبیعی» حدود ۱۶ سال به درازا کشیده، اما بررسی‌ها نشان می‌‎دهد که گویا این بار به دلیل کاهش درآمدهای نفتی و کمبود منابع عمومی برای جبران خسارت‌ها، عزم ملی برای راه‌اندازی این صندوق جدی‌تر بوده و به محض…
رییس کل بیمه مرکزی اظهار داشت: در کمترین زمان ممکن و باحذف تشریفات معمول زیان های ناشی از حادثه بیمه گذاران عزیز پرداخت خواهد شد.
شنبه, 18 آبان 1398 ساعت 09:14

کروکی آنلاین به کمک بیمه ها می آید

عصراقتصاد: غلامرضا سلیمانی درباره آمار تصادفات ساختگی، اظهار داشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که حدود ۲۰ درصد تصادفات با هدف اخذ خسارت شخص ثالث، ساختگی بوده و یا در مدارک و مستندات آن تخلف و دستکاری صورت گرفته است.
لیلا علی نژاد عصراقتصاد: اجرای طرح بیمه سلامت روز گذشته ۱۳ آبان ماه در مراسمی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، سعید نمکی وزیر بهداشت و جمعی از مسئولان وزارت بهداشت و بیمه سلامت در مرکز همایش های صدا و سیمای جمهوری اسلامی به طور رسمی آغاز شد.
عصر اقتصاد: حدود ۷ میلیون ایرانی هیچ بیمه درمانی ندارند و قرار است از فردا و در قالب طرح "پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی" فراخوان شده و برای پوشش بیمه‌ای "سلامت" خود اقدام کنند.
اتخاذ مواضع انفعالی در بیمه شایسته این صنعت بزرگ نیستنهادینه سازی فرهنگ بیمه زمانی اتفاق می‌افتد که صنعت بیمه محصولات خود را به خانه تمامی آحاد جامعه ببرد و مردم را از ماموریت‌ها و ظرفیت‌های خود آگاه کند.
یکشنبه, 12 آبان 1398 ساعت 15:18

افزایش 26 درصدی قیمت خدمات بیمه‌ای

هزینه ارائه خدمات در حالی افزایش یافته که هزینه خدمات بیمه‌ای در تابستان امسال نسبت به همین دوره در سال گذشته تا 26 درصد رشد داشته است.
رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه صنعت بیمه در مقایسه با دو صنعت بانک و بورس، فضای مساعدتری برای توسعه دارد، گفت: ارزش حق بیمه تولیدی صنعت بیمه با ثبت رکوردی جدید تا پایان سال ۹۸ به مرز ۶۰۰ هزار میلیارد ریال می‌رسد.
آخرین آمار احصا شده سازمان تأمین اجتماعی از تعداد بیمه‌ شدگان این سازمان اعلام شد.
با تایید بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران توانگری مالی شرکت بیمه میهن در سطح یک قرار گرفت.
ایجاد کنسرسیوم بیمه‌ای توسط شرکت‌های بیمه می‌تواند ریسک حضور در بازار سرمایه را برای سهامداران خرد و تازه‌وارد پوشش دهد و از آنها در مقابل نوسان و افت شدید شاخص بورس حمایت کند.
از 15مهر تا 15دی ماه سال جاری، جشنواره بیمه عمر و سرمایه‌گذاری مهرگان بیمه سرمد با اعمال 90 درصد تخفیف در هزینه‌های اداری و بیمه‌گری برگزار می‌شود.
شبکه نوآفرینی " پلنت "در یک فراخوان سراسری از کسب و کارهای خلاق برای نوآفرینی در صنعت بیمه دعوت کرد.
سه شنبه, 16 مهر 1398 ساعت 16:03

بیمه دام عشایر اجباری شد

برای تامین امنیت شغلی و سرمایه عشایر کشور طرح بیمه اجباری یک میلیون و ۸۰۰ هزار راس دام آنها اجرا می‌شود.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان دولت تعداد خانوارهای روستایی تحت پوشش بیمه به 2.5 میلیون نفر خانوار افزایش پیدا می‌کرد که معادل 50 درصد جمعیت خانوار روستایی کشور است.
نشست تخصصی «سلامت اجتماعی و توسعه» با حضور بیمه سرمد، پانزدهم مهر ۹۸ در تالار گفتگوی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
برنامه مشترک تقویت همکاری در عرصه های گوناگون بیمه ای و تبادل دانش و تجربه با هدف تعاملات تخصصی و فنی بین المللی بیمه در چارچوب قوانین و مقررات ملی بین دو کشور ایران و افغانستان به امضا رسید.
صفحه 1 از 23

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395