بیمه

چهارشنبه, 02 بهمن 1398 ساعت 09:45

ضریب خسارت بیمه شخص ثالث به 114 درصد رسید

رئیس کل بیمه مرکزی ضریب خسارت در بخش بیمه شخص ثالث را 114 درصد اعلام کرد.
رئیس کل بیمه مرکزی اظهار داشت: ضریب خسارت در بخش بیمه شخص ثالث ۱۱۴ درصد است یعنی اگر ۱۰۰ ریال از مردم بابت حق بیمه شخص ثالث می‌گیریم، ۱۱۴ ریال خسارت پرداخت می‌کنیم و قطعا در این بخش زیان‌ده هستیم.
دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران با بیان اینکه با بازار فعلی صنعت بیمه نمی‌شود، به ضریب نفوذ ۷ رسید عنوان کرد که با در نظر گرفتن تدابیر ویژه، ضریب نفوذ را مطابق با برنامه افزایش خواهیم داد.
به دنبال دستور رهبر معظم انقلاب و تاکیدات ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل شستا هم‌زمان با ارسال کمک‌های اهدایی به هموطنان سیل‌زده، کارکنان بسیجی شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی ( شستا) و شرکت‌های تابعه، کار توزیع اقلام میان هوطنان سیل‌زده را آغاز کردند.
در لایحه اصلاح قانون های مستقیم برای بیمه ها نیز مالیات گرفته شده است.
رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه تا پایان سال سامانه باربری راه اندازی می شود عنوان کرد: سامانه باربری کالاهای وارداتی و صادراتی در حال تنظیم است و قبل از پایان سال آماده می‌شود و با این کار دیگر اصلا کالاهای قاچاق بیمه نمی‌شود و بنابراین به صورت خود…
رییس کل بیمه مرکزی اعلام کرد: تمام واحدهای مسکونی و تجاری روستاها و شهرها در سال ۹۹ تحت پوشش بیمه پایه برای حوادث طبیعی قرار می‌گیرند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت طرح «خدمات مراقبت پرستاری در منزل» را تشریح کرد.
رئیس کل بیمه مرکزی با تأکید بر اینکه خسارت بانک‌ها، واحدهای تجاری و مسکونی و پمپ بنزین هایی که بیمه حوادث و آشوب داشتند در حال پرداخت است، توضیحاتی درباره فرآیند پرداخت خسارت هواپیمای اوکراینی نیز ارائه داد.
رییس کل بیمه مرکزی اظهار داشت: 11 میلیون موتور سیکلت تردد می‌کنند که دو میلیون آن تحت پوشش بیمه هستند و مالکان موتور سیکلت‌ها ٣ماه فرصت دارند تا نسبت به اخذ بیمه نامه شخص ثالث بدون پرداخت جریمه اقدام کنند.
رییس کل بیمه مرکزی با صدور پیامی ضمن ابراز تاسف از سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هواپیمایی اوکراین در تهران، از آمادگی صنعت بیمه برای پرداخت خسارات تعهد شده جان‌باختگان این حادثه خبر داد.
لیلا علی‌نژاد عصر اقتصاد: رئیس بیست ‌و سومین کنگره سالیانه انجمن طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران، بر ضرورت سیاستگذاری مسئولان در حمایت بیمه‌ای از خدمات توانبخشی در کشور تاکید کرد.
لیلا علی‌نژاد عصر اقتصاد: رئیس بیست ‌و سومین کنگره سالیانه انجمن طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران، بر ضرورت سیاستگذاری مسئولان در حمایت بیمه‌ای از خدمات توانبخشی در کشور تاکید کرد.
طاهر موهبتی گفت: آیین‌نامه بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع، سازمان بیمه سلامت را مکلف کرده است که سرانه درمان افرادی که وسعشان می‌رسد، را قطع کند. از این به بعد ثروتمندان نمی‌توانند سر سفره محرومان بنشینند.
رئیس کل بیمه مرکزی اظهار داشت: انحصارگرایی در بخش فن آوری به سود صنعت بیمه نیست و باید به سمتی پیش برویم که درهای این صنعت به روی تمامی مجموعه‌های ارائه دهنده خدمات یکپارچه الکترونیکی باز باشد.
رئیس سازمان بیمه سلامت گفت: اینکه بیمار را روی تخت بیمه کنیم با ساز و کار بیمه همگون نیست. بیمه نباید یک نهاد حمایتی باشد.
عصر اقتصاد: بدهی میلیاردی بیمه‌ها به بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها و...، خدمات‌دهی به مردم را تحت تاثیر قرار داده و هرچند به ندرت نیز شنیده می‌شود که یک مرکز درمانی دفترچه بیمه یک سازمان بیمه‌گر را نپذیرفته و یا حداقل اخطار داده که در صورت پرداخت نشدن بدهی‌ها، از پذیرش بیمه‌ای بیماران…
چهارشنبه, 27 آذر 1398 ساعت 10:07

درصدد حذف مالیات بیمه شخص ثالث هستیم

عصر اقتصاد: رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به افزایش قیمت بنزین گفت: با همکاری اعضای دولت در صدد هستیم تا مالیات مربوط به بیمه اجباری شخص ثالث را حذف نماییم.
رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه ماموریت اصلی پژوهشکده بیمه نیازسنجی و آینده پژوهی است، گفت: پژوهشکده بیمه باید در خصوص رصد نوآوری‌ها و نیازسنجی‌ها یک قدم از صنعت بیمه جلوتر باشد.
عصراقتصاد: معاون بیمه و خدمات سلامت بیمه سلامت گفت: آمار مراجعان به نظام خدمات درمانی کشور، نسبت به سال گذشته قریب به ۳۰ درصد کاهش یافته است.
فقط در سال گذشته نمونه‌های موفق متعددی از درمان کودکان مبتلا به اوتیسم، آنمی‌آپلاستیک، فلج مغزی و ALL با سلول‌ بنیادی خون بند ناف در کشور ثبت شده است. به دلیل مزایای متعدد این دانش شرایط ذخیره‌ نمونه برای خانواده‌‌ها بسیار تسهیل شده است.
نایب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بیمه دانا و اعضای هیئت همراه از شعبه بجنورد این شرکت بازدید کردند.
قائم مقام مدیرعامل بیمه دانا، وجود قومیت‌های مختلف در استان خراسان شمالی را یک فرصت مغتنم برای نمایندگان و اعضای شبکه فروش عنوان کرد.
لیلا علی نژاد عصراقتصاد: هم‌زمان با ۱۳ آذرماه همایش بیمه و توسعه به مناسبت روز بیمه در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد. در این مراسم رییس جمهور، رییس کل بیمه مرکزی، رییس کل بانک مرکزی و همچنین وزیر اقتصاد و مجموعه‌ای از مدیران بیمه‌ای کشور حضور داشتند.
رئیس کل بیمه مرکزی به نمایندگان بیمه هشدار داد که اطلاعات و وعده‌های نادرست به مردم ندهند که در نهایت به بی اعتمادی بین آنها بیانجامد.
دبیر کل انجمن مالی اسلامی گفت: در حوزه بیمه و حسابرسی هم مباحث فقهی و اسلامی کلید خورده است و این دو مقوله هم باید منطبق با اصول شریعت باشند.
لیلا علی نژاد عصر اقتصاد: کردبچه در خصوص احتمال اخذ مالیات از صنعت بیمه گفت: صنعت بیمه تا اندازه زیادی در این حوزه کمتر از سایر بخش ها وارد شده و در بحث مالیات بر ارزش افزوده نیز، تجربه نشان داد که لیزینگ ها جلوتر از صنعت بیمه حرکت کرده…
رییس پژوهشکده بیمه گفت: در حال حاضر بیمه‌های زندگی در ایران ۱۴.۵ درصد پرتفوی صنعت بیمه را دربرگرفتند که این عدد در کشورهای خارجی حدود ۵۲ درصد است.
عصراقتصاد: مدیر عامل شرکت بیمه تعاون با تاکید بر نقش به سزای مالیات بر ارزش افزوده در کاهش ضریب نفوذ بیمه در سطح کشور، اظهار کرد: برای رسیدن به ضریب نفوذ ۷ درصدی صنعت بیمه که در برنامه ششم توسعه تصویب شده است، باید مالیات بر ارزش افزوده از صنعت…
لیلا علی نژاد عصراقتصاد: مدیرکل نظارت بر شبکه خدمات بیمه با تاکید بر اینکه تا الان ۱۶۳ استارتاپ در صنعت بیمه فعالیت می کنند، افزود: در بین این استارتاپ ها کارگزاران و شرکتهای بیمه، افراد حقیقی نیز حضور دارند.
صفحه 1 از 24

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395