چهارشنبه, 19 شهریور 1399 ساعت 15:24
کد خبر: 75763

اطلاعات تکميلي

  • مدیر عامل شرکت بورس تهران خبر داد؛

ورود ابزار جدید به بازار سرمایه از هفته آینده

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

صحرایی گفت: از هفته آینده ابزار جدیدی شامل سهام خزانه و فروش اوراق تبعی وارد بازار سرمایه می‌شود.

علی صحرایی مدیر عامل شرکت بورس تهران در پاسخ به این سوال که دلایل اصلی ریزش بازار سرمایه در روزهای اخیر چیست؟ و آیا راهکاری برای بهبود این اوضاع در نظر گرفته شده یا خیر؟ گفت: بازار به طور دائم تحت تاثیر متغییرهای اقتصادی و غیر اقتصادی قرار دارد و اشخاصی هم که در بازار سرمایه هستند، نباید نگاه‌کوتاه مدت داشته باشند.
این مقام مسئول اظهار کرد: عوامل بنیادی موثر بر بازار سرمایه که ما در نظر گرفته بودیم از شاخص‌های منفی این روز ها نه تنها تاثیر نپذیرفتند بلکه مثبت هم بودند اما مناسباتی که سهام داران انجام می دهند انتظاراتشان بر این است که بازار همیشه باید مثبت باشد درحالی که این دیدگاه کاملا اشتباه است.
او افزود: برخی از سهام داران تازه ما در قیمت های اوج این سهام ها را خریده بودند و توقع داشتند که بازار همچنان رشد کند اما ناگهان که رویه بازار تغییر کرد و روند نزولی شد همین سهامداران به جای آنکه صبر داشته باشند شروع به فروش سهام هایشان کردند.
مدیر عامل بورس تهران افزود: ما در مصاحبه های مختلف به سرمایه گذاران گفته بودیم اگر دانشی در خصوص این بازار ندارید از طریق شرکت های سرمایه گذاری وارد این بازار شوید اما متاسفانه به صحبت های گوش نسپردند و زیان دیدند.
صحرایی بیان کرد: حقوقی ها در حال حاضر بازار شده اند و از هفته آینده نیز ابزار های جدیدی وارد این بازار خواهد شد که شامل سهام خزانه ، فروش اوراق تبعی است.
او افزود: اوراق تبعی بدین معنا است که مبلغ کمی را سهامدار حقیقی پرداخت می کندو حداقل به میزان سپرده بانکی بازده خواهد داشت به گونه ای که امر قیمت سهم بالا رفت سهام دار خودش اختیار دار این است که سهامش را بفروشد یا خیر این اوراق به طور کامل یک ابزار دوگانه است.
مدیر عامل شرکت بورس و اوراق بهادار تهران تصریح کرد : ما سعی بر این داریم که طی هفته های آتی میزان نقد شوندگی را از طریق بازار گردانان بزرگ ارتقا دهیم در ادامه باید اشاره کرد با وجود اینکه امروز آخرین روز معاملاتی در هفته است از مجموع معاملات ده میلیارد تومانی بورس تهران ۸۰ درصدش توسط اشخاص حقیقی خریداری شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399