یکشنبه, 20 بهمن 1398 ساعت 17:28
کد خبر: 67196

5 درصد شرکت توسعه مالی مهر آیندگان، عرضه اولیه می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مسعود وطنخواه

عصر اقتصاد:نشست خبری معرفی شرکت توسعه مالی مهر آیندگان برای عرضه 5 درصدی با حضور مدیر عامل شرکت و اصحاب رسانه امروز در فرابورس برگزار شد.

مهدی سنایی‌فرد، مدیرعامل شرکت توسعه مالی مهر آیندگان گفت: متنوع بودن پرتفوی یکی از اهداف اصلی شرکت است به نحوی که برای انتفاع سهامداران سعی شده است سهام موجود در پرتفوی از مجموع سهام پیشرو و ماندگار بازار انتخاب شود

سنایی‌فرد از سرمایه گذاری فعال در سهام شرکت های بورسی و فرابورسی، افزایش کیفیت و پایداری درآمد شرکت، اصلاح مستمر پرتفوی سهام با هدف افزایش بازده متناسب در ریسک را از جمله اهداف استراتژیک نام برد.

این عضو هیات مدیره در خصوص ترکیب سرمایه‌گذاری‌های شرکت توسعه مالی مهر آیندگان افزود: ۱۶ درصد سرمایه‌گذاری‌ها به گروه استخراج کانه‌های فلزی، ۱۰ درصد به صنعت فرآورده‌های نفتی،۱۰ درصد به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری، ۹ درصد به گروه محصولات شیمیایی، ۷ درصد به گروه واسطه‌گری مالی، ۷ درصد به صنعت فلزات اساسی، ۶ درصد به گروه سیمان، ۶ درصد به چندرشته‌ای صنعتی و مابقی سرمایه گذاری‌های شرکت به گروه دارویی و سایر صنایع اختصاص دارد.

سنایی فرد جمع درآمدهای عملیاتی این شرکت در ۹ ماه نخست سال جاری را بیش از ۶۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد و از کاهش چشم‌گیر بدهی‌های این شرکت خبر داد.

مدیرعامل شرکت توسعه مالی مهر آیندگان ضمن اشاره به نگاه بنیادی در خرید سهام در پایان یادآور شد: سرمایه‌گذاری فعال در شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس و فرابورس، افزایش کیفیت و پایداری درآمدهای شرکت، اصلاح مستمر پرتفو سهام به منظور رسیدن به بازدهی مناسب جزو برنامه‌های شرکت است.

بر اساس اطلاعیه فرابورس، دامنه قیمتی ۵۱۵۰ تا ۵۶۲۵ ریال و حداکثر سهام قابل خریداری توسط خریداران حقیقی و حقوقی ۵۰۰ سهم در نظر گرفته شده تا ۵ درصد از سهام شرکت توسعه مالی مهر آیندگان با نماد «ومهان» در بازار دوم فرابورس عرضه شود.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399