چهارشنبه, 16 بهمن 1398 ساعت 14:34
کد خبر: 67086

اطلاعات تکميلي

  • مشارکت بیش از یک میلیون و 300 هزار نفری در عرضه اولیه کلر پارس:

به هر کد حقیقی و حقوقی 39 سهم اختصاص یافت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: سیزدهمین عرضه اولیه فرابورس ایران در سال 98، امروز چهارشنبه 16 بهمن با موفقیت صورت گرفت و بر این اساس 15 درصد از سهام شرکت کلر پارس با نماد «کلر» در بازار دوم فرابورس با قیمت هر سهم 29 هزار و 500 ریال کشف قیمت شد.

در قالب این عرضه اولیه که با مشارکت یک میلیون و 302 هزار و 498 کد حقیقی و حقوقی همراه بود، در پایان به یک میلیون و 292 هزار و 794 کد معاملاتی، حداکثر 39 سهم تخصیص یافت و به این ترتیب، پرونده ورود این شرکت به بازار سرمایه تکمیل شد.

شرکت کلر پارس با سرمایه اولیه ۱۰ میلیارد ریالی با هدف سلامت آب شرب کشور و با سرمایه‌گذاری مشترک وزارت نیرو و سازمان تامین اجتماعی در نزدیکی شهر تبریز تاسیس شد و در سال ۱۳۸۴ با انتقال سهام وزارت نیرو به سازمان تامین اجتماعی، بیش از ۹۰ درصد از سهام شرکت کلر پارس در اختیار این سازمان گرفت.

در شصت‌ونهمین نشست «یک دیدار، یک عرضه» که به مناسبت عرضه اولیه این شرکت انجام گرفت، ابوالفضل باباپور مدیرعامل شرکت کلر پارس با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری دارویی تامین از سهامداران عمده این شرکت است، گفت: میزان تولید محصولات شرکت کلر پارس در سال ۹۵ حدود ۸۹ هزارتن بوده که در سال ۹۷ به ۱۰۹ هزار تن رسیده است. برای سال ۹۸ نیز تولید ۱۱۳ هزار تن پیش‌بینی شده بود که در نه‌‌ماهه نخست حدود ۹۱ درصد از این میزان تحقق یافته است.

گفتنی است که پیش از این دوازده نماد «زشریف»، «دکپسول»، «درهآور»، «غویتا»، «هجرت»، «فرابورس»، «رنیک»، «غنیلی»، «بجهرم»، «دتوزیع»، «وآوا» و «فروی» از ابتدای امسال در فرابورس ایران عرضه اولیه شده‌اند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399