دوشنبه, 13 آبان 1398 ساعت 14:21
کد خبر: 63591

اطلاعات تکميلي

  • بورس در یک نگاه

کاهش 4284 واحدی شاخص کل بورس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مسعود وطنخواه

عصر اقتصاد: بورس سومین روز کاری را از همان آغاز معاملات نزولی شروع کرد. شاخص کل بورس با کاهش 4284 واحدی در سطح 304 هزار و 676 واحد ایستاد. وضعیت معاملات امروز به گونه ای بود که هر چه به اواخر زمان معاملات نزدیک می شدیم؛ فشار عرضه از سوی فروشندگان بیشتر می شد.

آمارها از 591 نماد مورد دادوستد قرار گرفته امروز نشان می دهد: 186 نماد مثبت، 5 نماد صفر و بقیه 400 نماد آخرین قیمت را قرمز به ثبت رساندند به عبارت دیگر 67 درصد آخرین قیمت از نمادهای معامله شده در بازار امروز منفی بود که از فشار فروش توسط عرضه کنندگان حکایت دارد.

در ادامه برای تصمیم گیری فعالان بازار جداول شاخص های بورس، بیشترین استقبال حقیقی ها (پول هوشمند)، سهام خریداری شده با حجم بالاتر از 40 میلیون سهم توسط حقیقی، برترین گروه های صنعت و... آمده است.

 

شاخص ها:

شاخص ها نمایانگر چگونگی نوسانات گروه های موجود در بورس هستند که به نوعی نشان دهنده اقبال فعالان بورس به یک گروه است.

جدول بازدهی 55 شاخص موجود در بورس را نشان می دهد که رتبه اول بازدهی شاخص ها امروز به محصولات چوبی تعلق گرفت.

 
شاخص کل بورس


بیشترین استقبال حقیقی ها (پول هوشمند):

میزان اقبال معامله گران حقیقی (پول هوشمند) از نمادها یکی از مواردی است که امروزه مورد استفاده گروهی از فعالان بازار سرمایه قرار می گیرد این گروه بر این باورند که افزایش حجم و ارزش ریالی معاملات به نوعی نشان دهنده حرکت سیال نقدینگی است لازم به ذکر است از این ورود و خروج نقدینگی به پول هوشمند نیز تعبیر می شود.