بازار سرمایه

چهارشنبه, 02 بهمن 1398 ساعت 14:47

بورس دوباره اوج گرفت

شاخص بورس امروز (چهارشنبه) پنج هزار و ۲۰۲ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۴۱۱ هزار و ۲۱۱ واحد رسید. براساس معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و ۱۶۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۴ هزار و ۳۷۵ میلیارد ریال داد و…
مسعود وطنخواه عصر اقتصاد: پذیره‌نویسی 600 میلیون سهمی تامین سرمایه دماوند که امروز در فرابورس عرضه شد، در 17 دقیقه به پایان رسید.
رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات کشاورزی، سامانه بهین یاب وزارت صمت را باعث شفافیت موضوع و سرنوشت تهیه و توزیع فولاد در بورس کالا عنوان کرد.
مسعود وطنخواه عصراقتصاد: پذیره‌نویسی 600 میلیون سهمی تامین سرمایه دماوند که امروز در فرابورس عرضه شد، در 17 دقیقه به پایان رسید.
سه شنبه, 01 بهمن 1398 ساعت 16:14

فرهاد دژپسند: اُفت شاخص بورس جبران شد

فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌گوید اگرچه شاخص بورس در هفته‌های گذشته به دلیل برخی حوادث اُفت داشت اما سریع جبران شد و حتی شاخص‌ بورس در حال حاضر از ماه پیش از بروز حوادث نیز بالاتر است.
مسعود وطنخواهعصر اقتصاد: ارزش معاملات بورس برای اولین بار از مرز 40 هزار میلیارد ریال گذشت و با رشد 24 درصدی نسبت به روز دوشنبه، امروز به رقم بی‌سابقه 42 هزار و 378 میلیارد ریال رسید.
دوشنبه, 30 دی 1398 ساعت 16:12

کاهش 886 واحدی شاخص کل بورس

مسعود وطنخواهعصر اقتصاد: بازار سرمایه پس از 7 روز صعودی در روزهای گذشته، سرانجام روز جاری کاهش 886 واحدی را تجربه کرد و با ازدست دادن سطح 410 هزار واحدی در تراز 409 هزار و 807 واحد ایستاد.
امروز بیش از ۳۳۵ هزار تن انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی ایران عرضه خواهد شد
مسعود وطنخواه عصر اقتصاد: کارشناس بازار سرمایه با اشاره به ورود نقدینگی جدید پیش‌بینی کرد تراز 400 هزار واحدی شاخص کل بورس در روزهای آتی تثبیت شود.
مسعود وطنخواه عصر اقتصاد: شاخص کل بورس در ادامه روند صعودی امروز (28 دی) با افزایش 10 هزار و 517 واحدی در سطح 409 هزار و 962 واحد ایستاد و بر اساس پیش بینی‌ها برای اولین بار وارد سده پنجم شد. همچنین روز جاری رکورد شکنی ارزش معاملات بورس را…
مسعود وطنخواه عصر اقتصاد: بازار سرمایه در رالی صعودی 5 روز کاری هفته گذشته توانست با رشد 39 هزار و 638 واحدی به یک‌قدمی تراز 400 هزار واحد برسد. این در حالی است که اواسط هفته گذشته حضور گسترده فروشنده‌ها سبب عرضه‌های سنگین شد، اما ورود نقدینگی در نیمه دوم…
چهارشنبه, 25 دی 1398 ساعت 13:46

فروشندگان بورس بازنده شدند

مسعود وطنخواه عصر اقتصاد: شاخص کل بورس در ادامه رالی صعودی، امروز (25 دی) ماه با افزایش 3532 واحدی در سطح 399 هزار و 445 واحد ایستاد. روند معاملات روزجاری نشان می‌دهد که فروشندگان بورس بازنده شدند.
سه شنبه, 24 دی 1398 ساعت 16:06

شتاب صعودی شاخص کل بورس کم شد

مسعود وطنخواه عصر اقتصاد:شاخص بازار سرمایه در ادامه روند صعودی امروز برای چهارمین روز افزایش یافت، اما از شتاب صعودی شاخص کل بورس کم شد.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: این سازمان در دو سال گذشته با خرید توافقی و حمایتی محصولات کشاورزی رکورد فروش و ترنور در بورس کالا را از آن خود کرد.
مسعود وطنخواه عصر اقتصاد: هیات وزیران با اصلاح ماده 10 آیین‌نامه اجرایی تبصره (1) ماده 149 قانون مالیات‌های مستقیم امکان استفاده شرکت‌ها از معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها تسهیلاتی را تسهیل کرد.
مسعود وطنخواه عصر اقتصاد:بازار سرمایه برای سومین روز متوالی در هفته جاری پرچم سبز رنگ صعودی برافراشت. شاخص کل بورس با رشد 16 هزار و 388 واحدی در سطح 392 هزار و 38 واحد ایستاد. همچنین امروز (23 دی) ارزش معاملات بورس با رسیدن به 39 هزار میلیارد ریال رکورد…
مسعود وطنخواه عصراقتصاد: تخلیه بار روانی وقایع هفته‌گذشته و برگشت بازار سرمایه به روال عادی دامنه نوسان 5 درصدی سبب شد که شاخص کل بورس روز یکشنبه (22 دی) با افزایش 15 هزار و 842 واحدی در سطح 375 هزار و 650 واحد قرار گیرد به این ترتیب رکورد صعود…
مدیرعامل بورس تهران با بیان اینکه بازار سرمایه تنش‌ها را پشت سر گذاشت، گفت: بازار سرمایه تحریم‌های فلزی را نادیده گرفت و اعلام قرار گرفتن این شرکت‌های فلزی در لیست تحریم‌ها باعث افت ارزش سهام آنها نشد و در صف فروش هم قرار نگرفتند.
مسعود وطنخواه عصراقتصاد: بازار سرمایه پس از چهار روز نزولی و کاهش حدود 30 هزار واحدی به دلیل جو روانی هفته گذشته، با فروکش کردن هیجانات زودگذر امروز (21 دی) روند صعودی به خود گرفت؛ به طوری که جایگاه عرضه و تقاضا بورس عوض شد؛ به طوری که اکثر نمادها…
بورس های آسیایی در واکنش به حمله سپاه یکدست قرمزپوش شدند.
مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: امروز(چهارشنبه ۱۸دی۹۸) دامنه نوسان بازارهای بورس و فرابورس دو درصد است که این کار با هدف کنترل رفتار هیجانی سرمایه‌گذاران انجام می‌شود. مشاور رئیس سازمان بورس با تاکید بر اینکه بازیگران حقوقی نیز به حمایت خود از بازار ادامه می…
سه شنبه, 17 دی 1398 ساعت 15:41

موج دوم فروش به بورس رسید

مسعود وطنخواه عصراقتصاد: پس از تعطیلی روز دوشنبه (16 دی)، در حالی که امروز انتظار می رفت بورس به حالت تعادل برسد، فشار عرضه سبب قرمزپوش شدن نمادها شد. به عبارت دیگر، موج دوم فروش به بورس رسید.
یک کارشناس ارشد بازار سرمایه با تاکید بر اینکه در روزهای آینده بازار از فروش هیجانی عقب‌نشینی می‌کند، گفت: قطعا زودتر از یک ماه تکلیف بازار مشخص خواهد شد و بازار دوباره به نقطه اوج خود باز می‌گردد.
یکشنبه, 15 دی 1398 ساعت 15:25

هیجانات فروش کاهش یافت

مسعود وطنخواه عصراقتصاد: پس از کاهش حدود 16 هزار واحدی شاخص کل بورس در روز گذشته (14 دی)، امروز نه تنها از شتاب عرضه‌کنندگان کاسته شد، بلکه در تعدادی از نمادها عادی شدن معاملات را نیز شاهد بودیم. به عبارت دیگر روز جاری هیجانات فروش کاهش یافت.
یکشنبه, 15 دی 1398 ساعت 15:27

بازار سرمایه دوشنبه تعطیل است

بازار سرمایه کشور (بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و بورس انرژی) فردا دوشنبه 16 دی ماه تعطیل است.
یک کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه به هیچ وجه سرمایه ای با هدف نوسان گیری در این شرایط وارد بازار رسمایه نشود، گفت: در برخی از مواقع به دلایل ملاحظات سیاسسی و حاکمیتی جلوی ریزش های به صورت کاذب گرفته می شود، این اقدام شاید در بازه سه…
مسعود وطنخواه عصر اقتصاد: تورش (سوگیری) رفتار گروهی از سرمایه‌گذاران (پس از ترور سردار سلیمانی) برای فروش سهام سبب شد. امروز (14 دی ماه) شاخص کل بورس کاهش یابد، به عبارت دیگر بورس تحت تاثیر تورش سهامداران حقیقی قرار گرفت.
مدیرعامل بورس تهران با بیان اینکه کسانی حق مشاور را دارند که از سازمان ناظر مجوزهای مربوط به آن را دریافت کرده باشند، گفت: اطلاع رسانی و ارایه مشاوره به هیچ وجه نباید به صورت انبوه و از طریق شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های فضای مجازی انجام شود.
مسعود وطنخواه عصر اقتصاد: بازار سرمایه در ادامه یکه‌تازی و شکستن رکوردهای پی در پی، امروز (10 دی ماه) نیز فصلی جدید رقم زد؛ به طوری که با زدودن ناخالصی‌ها، افزایش عیار بورس با حجم معاملات 6 هزار میلیون سهمی را سبب شد.
مسعود وطنخواه عصر اقتصاد: بر اساس اطلاع رسانی فرابورس، بازار گردانی دو شرکت داروسازی آوه سینا و پتروشیمی غدیر بنا به درخواست بازارگردان این دو شرکت روزگذشته اجرایی شد.
صفحه 1 از 50

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395