بازار سرمایه

شنبه, 16 فروردين 1399 ساعت 16:47

عملکرد یک ماهه "واتی"

گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند در دوره یک ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۸، خریدار و فروشنده سهام چند شرکت بورسی بود و از واگذاری‌های خود ۲۴ میلیارد و ۱۹۵ میلیون ریال سود کسب کرد.
شنبه, 16 فروردين 1399 ساعت 16:44

کسب سود ۲ هزار میلیارد ریالی "ومعادن"

شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در دوره یک ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۸، خریدار و فروشنده سهام چند شرکت بورسی بود و از واگذاری‌های خود ۲ هزار و ۶۲ میلیارد و ۹۹ میلیون ریال سود کسب کرد.
عصر اقتصاد: رئیس مرکز پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به رشد بازار و همچنین نیاز دولت و بنگاه‌های اقتصادی به تأمین مالی بیشتر از طریق بازار سرمایه در سال ۹۹ ابزارسازی، توسعه و بازتعریف فرایندها، و متناسب‌سازی ابزارها و نهادی مالی مبتنی بر…
شنبه, 16 فروردين 1399 ساعت 15:25

افزایش 20 هزار واحدی شاخص کل بورس

عصر اقتصاد:شاخص کل در بازار بورس روز گذشته (شنبه) ۲۰ هزار و پنج واحد رشد داشت که در نهایت به رقم ۵۶۷ هزار و ۶۶۴ واحد رسید.
عصر اقتصاد:معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد در گفت‌وگویی رادیویی بازار سرمایه یکی از کانال‌های مهم تامین مالی خواند.
شنبه, 16 فروردين 1399 ساعت 10:20

«امید» یک ساله ۳۵۱ریال سود شناسایی کرد

«امید»یک ساله ۳۵۱ریال سود شناسایی کرد. تامین سرمایه امید در گزارش یکساله خود از شناسایی سود ۳۵۱ریالی برای هرسهم خبر داد.
شرکت داروسازی زهراوی در فعالیت ۹ماهه خود برای هر سهم خود زیان اعلام کرد.
مسعود وطنخواهعصر اقتصاد: معاملات بورس هر ساله به دلیل تعطیلات نیمه اول فروردین و بازگشت بازیگران اصلی بازار سرمایه در نیمه دوم ماه با نوعی کاهش حجم و ارزش معاملات همراه بود اما افزایش حجم و ارزش معاملات در پنج روز معاملاتی بورس گویای قدرت زیاد خریداران در معاملات این…
جمعه, 15 فروردين 1399 ساعت 17:01

چشم‌انداز روند معاملات بورس در سال ۹۹

عصر اقتصاد: بازار سرمایه از سال ٩٦ تحت تاثیر برخی از عوامل مانند تورم و افزایش نرخ ارز وارد فاز صعودی شد که این روند تا پایان سال ٩٨ ادامه داشت، حال فعالان بورس نگران روند معاملات این بازار در سال جدید و مشخص شدن مسیر اصلی این بازار هستند.
در سال 98 و نخستین سال از دومین دهه حیات فرابورس، تعدد روزهای سبز بازار معاملاتی سهام باعث شد شاخص کل (آیفکس) نسبت به سال 97 با بازدهی 192 درصدی در ارتفاع تاریخی 6 هزار و 591 واحد بایستد و ارزش کل بازار نیز با رشد 170 درصدی و رسیدن…
عصر اقتصاد: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، از ظرفیت بالای سرمایه‌گذاری در بورس خبر داد.
عصر اقتصاد: مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران تاخیر در زمان انجام معاملات بورس را تکذیب کرد و از روال عادی بازار سرمایه از شنبه خبر داد.
عصر اقتصاد: جامعه‌ حسابداران رسمی ایران از تعویق سه‌ماهه‌ برگزاری مجمع سالانه و فوق‌العاده شرکت‌های بورسی با هدف مبارزه با کرونا و رایزنی برای تعویق مجامع سایر شرکت‌های دولتی و بخش خصوصی خبر داد.
پنج شنبه, 14 فروردين 1399 ساعت 17:49

ریزش شدید شاخص‌های بورس جهانی

در بازار طلای سیاه روند قیمت‌ها صعودی بود. هر بشکه نفت "وست تگزاس اینتر مدیت" با ۷.۴۳ درصد صعود به ۲۱.۸۲ دلار رسید و نفت خام برنت دریای شمال با صعود ۸.۲۹ درصدی به ازای ۲۶.۷۹ دلار در هر بشکه مبادله شد.
یکشنبه, 10 فروردين 1399 ساعت 10:01

روند صعودی معاملات بورس در بلندمدت

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: روند معاملات بورس در میان مدت و بلندمدت با شیب صعودی همراه خواهد بود و به مرور سهام کامودیتی‎‌ها به مسیر اصلی خود باز می‌گردد.
یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه معاملات بورس در چهارمین روز کاری در سال جدید با رشد 10 هزار واحدی همراه بود،‌ گفت: داده‌های اقتصادی و عوامل تاثیرگذار این رشد را تایید نمی‌کند و رفتار بازار سرمایه از حالت عادی خارج است.
شنبه, 09 فروردين 1399 ساعت 10:41

سقوط ۴ درصدی بازار سهام اروپا

سهام اروپا پس از این که سران اتحادیه اروپا در اجلاس پنج‌شنبه خود نتوانستند در مورد بهترین را برای مقابله با پاندمی ویروس کرونا به توافق برسند سهام این قاره با سقوط سنگین دیگری روبرو شد.
چهارشنبه, 06 فروردين 1399 ساعت 10:39

چشم انداز بازار سرمایه در سال ۹۹

بازار سرمایه در حالی سال جدید شمسی را آغاز کرد که بسیاری از بازارهای مالی و کالا در جهان به دلیل شیوع بیماری کرونا و همچنین جنگ نفتی میان کشورهای روسیه و عربستان به دلیل بی نتیجه بودن آخرین جلسه اوپک، با افت قابل ملاحظه ای مواجه شده اند.
 دبیر سندیکای تولید کنندگان لوله و پروفیل فولادی معتقد است: امروزه راهکار عملی ثبات شاخص‌های اقتصادی در کشور، هدایت نقدینگی به مسیر تولید بوسیله بازار سرمایه و اجرای پروژه‌های ملی است.
بازار سرمایه، واپسین روزهای سال ٩٨ را به دلیل شیوع ویروس کرونا، تاثیرپذیری بازارهای جهانی از این موضوع، کاهش شدید قیمت نفت و کامودیتی‌ها، پرنوسان پشت سر گذاشت؛ اکنون، سهامداران در انتظار بازگشایی بورس در نخستین روز معاملاتی از ایام نوروز و مشاهده سمت و سوی شاخص در این بازار…
نگرانی از اینکه شیوع ویروس کرونا بتواند به اقتصاد جهانی آسیب شدیدی وارد کند همچنان سرمایه‌گذاران را تحت فشار قرار داده و موجب شد در شروع معاملات هفتگی، سهام آسیایی با سقوط سنگینی مواجه شوند.
در سال ۹۸ به دلیل شرایط سیاسی و اقتصادی حاکم در کشور و حمایت بی سابقه دولت از بازار سرمایه، اعتماد عموم مردم به این بازار در مقایسه با بازارهای رقیب جذب شد و نیز نسبت به چند سال گذشته رشد بیش از ١٨٠ درصدی را تجربه کرد.
معاون فرابورس درباره طرح تامین مالی جمعی برای مقابله با کرونا، گفت: در هر دو نماد کرونا۱ و کرونا۲ خرید گواهی نیکوکاری به قیمت اسمی یک‌هزار تومان و حداقل مبلغ کمک نیز هزار تومان است.
چهارشنبه, 28 اسفند 1398 ساعت 13:19

عیدی بورس به سهامداران

صف‌های خرید سهم‌ها موجب شد تا شاخص کل بورس تهران امروز لباس سبز برتن کند و با ۱۰ هزار و ۴۷۳ واحد رشد به استقبال بهار رفته و شاخص کل را به رقم ۵۱۲ هزار و ۹۰۳ واحد رساند.
مدیرعامل فرابورس ایران با بیان اینکه فرابورس عامل تامین‌مالی‌جمعی برای تجهیز منابع مقابله با بحران کرونا شد، گفت: تمامی فعالیت‌های مربوط به تخصیص وجوه جمع‌آوری شده از طریق سامانه‌های مورد تایید مانند کدال، سایت فرابورس ایران و وزارت بهداشت افشا می‌شود.
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اکنون بازار سرمایه شرایط بهتری را پیدا کرده و به نظر می‌رسد در دو روز پایانی سال شرایط باثبات‌ و متعادل‌تری را در معاملات بورس شاهد خواهیم بود.
یکشنبه, 25 اسفند 1398 ساعت 14:05

کاهش ۸ هزار واحدی شاخص بورس

شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) هشت هزار و ۶۳۹ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۴۹۴ هزار و ۹۹ واحد رسید.
مسعود وطنخواه عصراقتصاد: نیاز به نقدینگی در تعطیلات پایانی سال، الزام به فروش دو روز زودتر و پرتفوگردانی شرکت‌های سرمایه‌گذاری برای گزارش عملکرد، دغدغه اصلی این روزهای سرمایه‌گذاران بورس است این نگرانی سبب شد که روز گذشته بورس کاهش 17 هزار و 472 واحدی را تجربه کند.
 فراگیر شدن ویروس کرونا و تاثیرگذاری آن در بازارهای جهانی، از هفته گذشته بازار سرمایه را تحت تاثیر قرار داد و باعث افت شاخص بورس شد که به گفته کارشناسان این روند تا پایان روز دوشنبه در این بازار حاکم خواهد بود.
سهامداران شرکت‌های پارس مینو، داورسازی ابوریحان و گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو در بورس و معامله‌گران شرکت‌های بهمن دیزل، جنرال مکانیک و پاکدیس در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
صفحه 1 از 54

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395