بازار سرمایه

مسعود وطنخواه عصراقتصاد: بازار سرمایه امروز نیز مانند روز گذشته صعودی آغاز کرد و تا پایان معاملات در یک رالی افزایشی شاخص کل بورس با 4 هزار و 942 واحد رشد در سطح 332 هزار و 567 واحد ایستاد. همچنین آمارهای دادوستد نشان می دهد که ارزش معاملات بورس به…
مسعود وطنخواه عصراقتصاد: حجت اله انصاری، مدیرعامل شرکت «تامین سرمایه دماوند» گفت: ‌برای اولین بار در بازار سرمایه، روز سه شنبه (19 آذرماه) پذیره نویسی یک تامین سرمایه در حالی شاهد خواهیم بود؛ که هیچ بانکی در ترکیب سهامداران هیات موسس وجود ندارد.
مسعود وطنخواه عصراقتصاد: بازار سرمایه در اولین روز معاملاتی هفته در ادامه روند صعودی چند روز گذشته با 5 هزار و 96 واحد در سطح 327 هزار و 624 واحد ایستاد؛ به این ترتیب بورس برای شکستن سقف قبلی خود در تراز 330 هزار واحد، تنها حدود 2 هزار واحد…
وزارت اقتصاد برای تامین منابع مالی دولت، روز یکشنبه ۱۷ آذر ماه ۹۸ از طریق بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس صکوک منفعت به ارزش ۴۰ هزار میلیارد ریال را در نمادهای «افاد ۶۱ و افاد ۶۲» منتشر می‌کند.
چهارشنبه, 13 آذر 1398 ساعت 14:17

واگرایی شاخص کل بورس

مسعود وطنخواه عصراقتصاد: شاخص بورس در حالی آخرین روزکاری را با رشد هزار و 713 واحد در سطح 322 هزار و 528 واحد ایستاد که در تایم فریم زمانی 2 ساعته واگرایی شاخص کل بورس را شاهدیم.
سه شنبه, 12 آذر 1398 ساعت 14:34

توان صعودی بورس کاهش یافت

مسعود وطنخواه عصراقتصاد: بورس چهارمین روز معاملاتی را به دلیل روند نزولی شکل گرفته روزگذشته، ابتدا با هزار و 90 واحد کاهش وارد تراز 319 هزار واحد شد، اما در ادامه با حضور خریداران نه تنها افت را جبران کرد؛ بلکه با رشد 619 واحدی نسبت به روز دوشنبه، در…
مسعود وطنخواه عصراقتصاد: بازار سرمایه در ادامه روند افزایشی شکل گرفته، دوشنبه نیز روند صعودی خود را ادامه داد، اما در نیمه زمان معاملات، تورم عرضه 287 نماد از 586 نماد را منفی کرد. آمارهای دادوستد و عرضه توسط فعالان بازار سرمایه نشان می دهد؛ که امروز سهامداران حقیقی بورس،…
معاون وزیر اقتصاد گفت: به‌زودی امکان حراج الکترونیک اموال مازاد بانک‌ها در بازار فرعی بورس کالا به وجود خواهد آمد.
یکشنبه, 10 آذر 1398 ساعت 13:47

شک و تردید سهامداران حقیقی

مسعود وطنخواه عصراقتصاد: بازار سرمایه دومین روز معاملاتی خود را در حالی صعودی اغاز کرد که با رشد 4 هزار و 82 واحدی در سطح 318 هزار و 670 واحد ایستاد. همانطور که روز گذشته نیز از احتمال رسیدن به این سطح گفته بودیم؛ وجود مقاومت نه چندان قوی در…
رییس سازمان بور و اوراق بهادار گفت: اوارق گام از معاملات ثانویه حمایت می‌کند و ال سی داخلی در این ابزار گام نهفته شده است.
شنبه, 09 آذر 1398 ساعت 16:57

ورود پول پرقدرت به بورس

مسعود وطنخواه عصراقتصاد: بازار سرمایه اولین روز هفته را در حالی با رشد 3 هزار و 357 واحدی آغاز کرد که روز شنبه هفته گذشته کمتر از 700 واحد افزایش را ثبت کرده بود؛ آمارهای دادوستد و صعودی بودن حجم و ارزش معاملات نشان دهنده ورود پول پرقدرت به بورس…
 مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: انحلال تعدادی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری کوچک، بعد از آنکه خود را با شرایط و ابلاغیه جدید سازمان بورس تطبیق دادند، منتفی شد.
چهارشنبه, 06 آذر 1398 ساعت 15:08

سهامداران حقیقی فروشنده بودند

مسعود وطنخواه عصراقتصاد: بازار سرمایه امروز در ادامه روند صعودی شکل گرفته خود از 28 آبان ماه، افزایش یافت، اما حجم وارزش معاملات نسبت به دو روز گذشته اندکی کاهش را تجربه کرد. آمارهای دادوستد آخرین روزکاری بورس نشان می دهد که سهامداران حقیقی فروشنده بودند.
سه شنبه, 05 آذر 1398 ساعت 14:06

احتیاط سهامداران حقیقی

مسعود وطنخواه عصراقتصاد: پس از آغاز روند صعودی بورس در 28 آبان ماه و ادامه آن طی روزهای گذشته، شاخص کل روز جاری با هزار و 166 واحد افزایش در سطح 309 هزار و 643 واحد ایستاد، اما آمارهای دادوستد امروز نشان دهنده احتیاط سهامداران حقیقی است.
مسعود وطنخواه عصراقتصاد: بازار سرمایه از همان شروع معاملات در ادامه روند صعودی شکل گرفته در نیمه دوم زمان معاملات روزگذشته، امروز نیز شاخص کل بورس 2 هزار و 703 واحد افزایش یافت و در سطح 308 هزار و 477 واحد ایستاد.
مدیرعامل فرابورس ایران در خصوص آثار سهمیه‌بندی بنزین بر بازار سرمایه گفت: بورس همواره داعیه‌دار واقعی شدن قیمت‌ها بوده است؛ این اتفاق گامی مهم در جهت بهبود کیفیت ارزش‌گذاری شرکت‌ها است.
یکشنبه, 03 آذر 1398 ساعت 16:50

بورس تشنه عرضه اولیه

مسعود وطنخواه عصراقتصاد: یک ماه از آخرین عرضه اولیه در بازار سرمایه می گذرد با توجه به کاهش حجم و ارزش معاملات و تاکید همواره مسئولان بورس و فرابورس بر ضرورت این امر، این روزها بورس تشنه عرضه اولیه است.
شنبه, 02 آذر 1398 ساعت 14:59

تعادل در بورس

مسعود وطنخواه عصراقتصاد: بازار سرمایه اولین روزهفته را هر چند با رشد 625 واحدی در سطح 305 هزار و 622 واحد ایستاد. اما آمار دادوستد نشان دهنده نوعی تعادل در بورس است.
عصراقتصاد: در پایان معاملات هفته منتهی به 29 آبان ماه 98، شاخص کل با 68/0 درصد کاهش به رقم 304997 واحد رسید.
چهارشنبه, 29 آبان 1398 ساعت 14:46

افزایش 308 واحدی شاخص کل بورس

مسعود وطنخواه عصراقتصاد: بازار سرمایه امروز با فراز و فرود همراه بود؛ به طوری که در ابتدا شاخص کل 761 واحد رشد و در ادامه 453 واحد کاهش را تجربه کرد و در نهایت با افزایش 308 واحدی شاخص کل بورس در سطح 304 هزار و 966 واحدی ایستاد.
سه شنبه, 28 آبان 1398 ساعت 14:43

کاهش حجم و ارزش معاملات بورس

مسعود وطنخواه عصراقتصاد: امروز و روز گذشته دسترسی نداشتن به موتورهای جستجو برای معامله گران مشکلاتی را بوجود آورد؛ که همین امر سبب شد کارگزاری های بازار سرمایه درگاه اینترنتی خود را به مشتریان آن لاین (On line) توسط پیام کوتاه اطلاع رسانی کنند اما نسبت به روز گذشته کاهش…
عصراقتصاد: مدیر ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران از شرکت های تامین سرمایه و صندوق های سرمایه گذاری ، بانک ها ، شرکت های بیمه و سایر نهادهای مالی دعوت کرد تا در دومین رقابت مظنه گیری اوراق دولت در بازار ابزارهای نوین فرابورس شرکت کنند.
دوشنبه, 27 آبان 1398 ساعت 15:18

بازگشت سهامداران حقیقی بورس

مسعود وطنخواه عصراقتصاد: همانطور که روز گذشته در مورد افزایش حجم معاملات روز یکشنبه گفتیم. امروز معاملات بازار سرمایه عادی شد؛ به طوری که شاخص کل بورس با افزایش 385 واحدی در سطح 302 هزار و 726 واحد ایستاد. به عبارت دیگر روز جاری بازگشت سهامداران حقیقی بورس را شاهد…
اسلامی با بیان اینکه بازار نزدیک به 4 هزار و 500 واحد کاهش را تجربه کرد، گفت: مشکلات قطع اینترنت هم به کاهش شاخص کمک کرد که این موضوع هم در کوتاه مدت اثرگذار است و قطعی اینترنت این حس را ایجاد می‌کند که ریسکی در بازار وجود دارد. این…
بازار جهانی نفت در چند هفته آینده به عرصه هایی ناشناخته وارد می شود. پس از انقلاب تولید نفت شیل در آمریکا که قدرت اوپک و ثبات بازار را تهدید کرد، یک خطر جدید در حال جان گرفتن است. عرضه سهام شرکت آرامکو که ممکن است با بی میلی سرمایه…
یکشنبه, 26 آبان 1398 ساعت 14:26

حجم معاملات بورس افزایش یافت

مسعود وطنخواه عصراقتصاد: شاخص کل امروز نیز کاهش یافت اما آمارهای معاملات نسبت به چند روز گذشته از رشد برخودار بود؛ به طوری که نسبت به دو روز کاری گذشته، ارزش و حجم معاملات افزایش یافت.
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: شرکت‌های صادرات محور همچنان جا برای رشد دارند و در صورت رعایت موازین حاکم در بورس همسو با بازار رشد خواهند کرد.
شنبه, 25 آبان 1398 ساعت 14:50

خروج سهامداران حقیقی بورس

مسعود وطنخواه عصراقتصاد: همانطور که روند بازار سرمایه در آخرین روزکاری هفته گذشته از ضعف حرکتی حکایت می کرد؛ امروز بورس در ادامه سستی معاملات، کاهش را تجربه کرد. آمارهای گردش نقدینگی در چند روز گذشته، خروج سهامداران حقیقی بورس را نشان می دهد.
عصر اقتصاد: در پایان معاملات هفته منتهی به ۲۲ آبان ماه، شاخص کل با ۰.۵۸ درصد افزایش به رقم ۳۰۷ هزار و ۹۴ واحد رسید.
چهارشنبه, 22 آبان 1398 ساعت 14:18

صعود بورس با شک و تردید

مسعود وطنخواه عصراقتصاد: آخرین روز کاری را بازار سرمایه در حالی سبز پوش ماند که عرضه های زیاد را همراه با کاهش اندک ارزش معاملات نسبت به روز سه شنبه را شاهد بودیم؛ به عبارت دیگر صعود بورس با شک و تردید همراه بود.
صفحه 1 از 49

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395