بانک

شنبه, 25 خرداد 1398 ساعت 09:01

نوسانات ارزی گذراست

عصراقتصاد: رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه متأسفانه در بازار ارز همیشه افرادی به دنبال بهره برداری از ابزارهای سیاسی برای برهم زدن ثبات بازار و ایجاد نوسان هستند، گفت: هیچ یک از بنیان های اقتصادی که تعیین کننده نرخ ارز است، تغییری نکرده است و بانک مرکزی بر…
عصراقتصاد: رئیس کل بانک مرکزی با انتقاد از اظهاراتی مبنی بر دستکاری این بانک در نرخ ارز، از منطقی‌تر شدن قیمت ارز در بازار خبر داد.
بانک مرکزی در راستای شفاف‌سازی و اطلاع رسانی عمومی فهرست دریافت کنندگانارز نیمایی و دولتی و سامانه نیما را به روزرسانی و منتشر کرد.
عبدالناصر همتی گفت: بانک مسکن به تنهایی نمی‌تواند از تولید مسکن حمایت کند. اقدامات لازم برای تعیین سهم هر یک از بانک‌ها برای پشتیبانی از طرح ملی مسکن، آغاز شده است.
رییس پیشین پژوهشکده پولی و بانکی اظهار داشت: بخشی از اموال بانک‌ها در قالب ساختمان است که دلیل آن سودآوری این بخش بود اما در حال حاضر بیشتر آنها یا نصف کاره مانده و یا اگر به اتمام رسیده مشتری لازم را ندارد. به طور کلی برطرف کردن همه این…
عصراقتصاد: همتی طی سفر به كره جنوبی در دیدار با رییس بانک مرکزی، خواستار اقدام جدی مسئولین کره در حل مشکلات بانکی دو کشور شد.
بانک مرکزی دستورالعمل جدیدی را در خصوص دریافت تفاوت نرخ ارز دولتی و نیمایی از واردکنندگان گوشت صادر کرد.
بانک مرکزی درخصوص بند «ل» تبصره 16 قانون بودجه سال 1398 کل کشور موضوع بخشودگی سود تسهیلات کمتر از یک میلیارد ریال، نکاتی را به اطلاع و آگاهی هم وطنان گرامی می‌رساند.
عصراقتصاد: رئیس کل بانک مرکزی گفت: آمریکا اعلام کرده است که حداکثر فشار را بر ایران وارد و تلاش کرده فروش نفت ایران را کاهش دهد، ولی ما مسیرها و روندهایی را برای دریافت درآمدهایمان پیدا کردیم که هیچ یک از این کارها نمی‌تواند بر آن اثرگذار باشد.
شرایط و ضوابط قانونی گرفتن وام ۳۰ میلیون تومانی قرض‌الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج‌ها از سوی بانک مرکزی اعلام شد.
یکشنبه, 05 خرداد 1398 ساعت 09:16

فریاد « آی دزد» سوداگران

سیف اله یزدانی عصراقتصاد: هفته گذشته عبدالناصر همتی از یک رویای توطئه آمیز دشمنان خارجی و اذناب داخلی آنها به عنوان رویای تحقق نیافته دشمنان خبر داد.
شنبه, 04 خرداد 1398 ساعت 10:34

سامانه نیما حذف نمی‌شود

 عصراقتصاد: رییس کل بانک مرکزی، گفت: سامانه نیما محور تبادل تجارت ارزی کشور است و به هیچ وجه حذف نمی‌شود.
سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398 ساعت 11:01

اعلام نرخ رسمی ارز از سوی بانک مرکزی

بانک مرکزی امروز (سه شنبه) قیمت 47 ارز را اعلام کرد که بر اساس آن قیمت 13 ارز کاهش و قیمت 20 ارز با افزایش همراه بود.
عصراقتصاد: بسته سیاستی نحوه برگشت ارز حاصل از صادرات در سال 98 و نحوه رفع تعهد ارز صادراتی سال 1397 صادرکنندگان تصویب شد.
عصراقتصاد: رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اختصاص پنج هزارمیلیارد تومان وام قرض الحسنه با بازپرداخت هفت تا 15ساله برای بخش کشاورزی و مسکن مناطق سیل زده ازمدیران بانک ها خواست در پرداخت سهمیه های تعیین شده، سرعت ببخشند و بانک مرکزی نیز از نظر اعتباری از آنها پشتیبانی…
پنج شنبه, 26 ارديبهشت 1398 ساعت 12:43

کاهش قیمت یورو و پوند؛ دلار ثابت ماند

طبق اعلام بانک مرکزی نرخ ۱۶ ارز نسبت به روز چهارشنبه افزایش و قیمت ۲۲ واحد پولی دیگر از جمله یورو و پوند کاهش یافت؛ نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.
روابط عمومی بانک مرکزی درباره انتشار فهرست دریافت کنندگان ارز رسمی 4200 تومانی، شش نکته را به منظور شفافیت اذهان عمومی و آگاهی عموم اعلام کرد.
عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی: برای بالا بردن نرخ ارز هر روز یک شایعه درست می کنند
چهارشنبه, 25 ارديبهشت 1398 ساعت 09:52

تسریع در برگزاری مجامع بانک های نظامی

عصراقتصاد: ادغام بانک‌های نظامی موضوع جدیدی نیست و از سال های گذشته تاکنون همزمان با ساماندهی موسسات مالی و اعتباری مطرح بوده است.
آخرین وضعیت اقدامات ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح در جلسه‌ای با حضور رییس کل بانک مرکزی بررسی شد.
دوشنبه, 23 ارديبهشت 1398 ساعت 06:00

گشایش در رفع تعهد ارزی صادرات

عصراقتصاد: عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی به جمع هیات رئیسه و اعضای کمیته ارزی اتاق بازرگانی ایران رفت و مقرر شد تا گشایش در رفع تعهد ارزی صادرات صورت گیرد.
بیشتر بانک ها برای فعال سازی ساز و کار دریافت رمز دوم یکبار مصرف به تولید نرم افزارهای ویژه گوشی های هوشمند اقدام کرده اند و در این میان، مشتریانی را که گوشی های ساده و غیرهوشمند دارند، به فراموشی سپرده اند.
یکشنبه, 22 ارديبهشت 1398 ساعت 03:00

آشفتگی بانک ها در اجرای رمز دوم یکبار مصرف

عصراقتصاد: بر اساس بخشنامه بانک مرکزی از ابتدای خردادماه، رمز دوم اینترنتی کارت‌های بانکی از بین رفته و استفاده از درگاه‌های پرداخت اینترنتی صرفا با رمز یک‌بارمصرف یا به‌ اصطلاح «رمز پویا» امکان‌پذیر خواهد بود ؛ در این میان بانک های کشور هر کدام روشی را برای دریافت این رمز…
رییس کل بانک مرکزی تاکید کرد: در قضیه تبدیل رمز دوم به رمز یکبار مصرف، بانک ها نباید هیچ هزینه ای به مشتریان خود تحمیل کنند.
دوشنبه, 16 ارديبهشت 1398 ساعت 19:44

جدیدترین انتصابات رئیس کل بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در حکمی «شیوا راوشی» را به عنوان مدیرکل عملیات و تعهدات ارزی منصوب کرد.
طبق اعلام بانک مرکزی رمز دوم ایستا کارت های بانکی فقط تا پایان اردیبهشت اعتبار دارند و از اول خرداد برای استفاده از خدمات بانکی باید از رمز دوم یکبار مصرف استفاده شود.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تقاضای ۶ نفر از نمایندگان به منظور تحقیق و تفحص از عملکرد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در ۵ سال گذشته موافقت کردند.
سمیه بابایی عصراقتصاد: پنجاه و هشتمین نمایشگاه هنر ایرانی 21 اردیبهشت ماه در بینال ونیز به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حمایت بانک آینده برگزار می شود.
شنبه, 14 ارديبهشت 1398 ساعت 11:00

نرخ رسمی 15 ارز کاهش و 19 مورد افزایشی شد

بانک مرکزی روز شنبه نرخ 47 ارز را اعلام کرد که بر اساس آن بهای 19 ارز مانند پوند و روپیه هند افزایش و نرخ 13 نوع ارز ثابت ماند، قیمت 15 واحد پولی از جمله یورو نیز کاهش یافت.
رئیس کل بانک مرکزی برنامه های به کار گرفته شده در راستای مقابله و خنثی کردن فشارهای اقتصادی آمریکا و آرایش متناسب با هدف کنترل بازار ارز و مهار تورم را اعلام کرد.
صفحه 1 از 44

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395