سه شنبه, 26 شهریور 1398 ساعت 08:39
کد خبر: 61711

 مخترع ایرانی مدال نقره مسابقات اختراعات جهانی آمریکا را کسب کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: کمیل قنبری و علیرضا غفرالهی اقدام به اختراع فیلتر بنزینی دوستدار محیط­زیست کرده اند که این فیلتر برای اولین بار در دنیا گام ابتکاری یونیزاسیون سوخت بدون استفاده از آهنربا را مطرح نموده است.

به علت نزدیکی این قطعه به محفظه احتراق و فرم مخزن گونه فیلتر سوخت، می توان از این قطعه به عنوان یک تله برای ایجاد تغییرات موقت موثر در راستای پیش بردن فرآیند احتراق به سمت احتراق کامل بهره برد.
تکنولوژی که حتی بهترین تولید کنندگان بین المللی فیلتر سوخت نیز در حال حاضر به آن مجهز نمی باشند کما اینکه کسب مدال نقره در مسابقات اختراعات آمریکا "سیلیکون ولی" 2019 مهر تاییدی بر جذابیت این نوآوری در سطح جهانی می باشد.
جشنواره جهانی اختراعات "سیلیکون ولی"  هر ساله در شهر سنت کلارا و با حمایت فدراسیون بین المللی مخترعین IFIA، نمایشگاه اختراعات ژنو پالسکو، و سازمان مالکیت فکری (معنوی ) جهان WIPO برگزار می شود. این جشنواره  به هدف اطلاع رسانی عمومی اختراعات جدید از تمام نقاط جهان و ایجاد فرصتی یگانه برای مخترعین نه فقط برای دریافت جوایز عالی رتبه جهانی بلکه کشت محصول خود در بازارهای آمریکا در قلب نوآوری های جهان "سیلیکون ولی" می باشد. SVIIF مخترعین را از موسسات تحقیقاتی، افراد آکادمیک و کارآفرینان موفق جذب می نماید که در سال 2019 حدود 30 کشور جهان با 140 اختراع موفق به حضور در این گردهمایی شدند. آقایان کمیل قنبری و علیرضا غفرالهی از حدود 2 سال پیش با آرمان بالا بردن کیفیت زندگی مردم و کاهش آلودگی هوای کشور، در جست و جوی راه حلی با کارایی صنعتی و عمومی در این زمینه بوده اند. تحقیقات و آزمون و خطاهای بسیار با در نظر گرفتن قابلیت تجاری سازی مسیر ایشان را به سمت تولید فیلتر سوختی می کشاند که موجب کاهش آلایندگی خودرو، کاهش مصرف خودرو و افزایش شتاب و توان موتور خودرو میگردد.
این اختراع در حالی توانست مدال نقره مسابقات اختراعات آمریکا – سیلیکون ولی۲۰۱۹-  را به دست بیاورد که به مخترعین اجازه حضور در کشور محل برگزاری و دفاع از اختراع خود داده نشد و فدراسیون بین المللی مخترعین کشور به نمایندگی از ایشان جوایز را دریافت نموده است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط