تحقیقات و پژوهش

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری با اشاره به ارائه گزارش اقدامات انجام شده کمیته مقابله با کرونای معاونت علمی به رییس‌جمهور، گفت: پروتکل‌های جدید درمانی با هماهنگی وزارت بهداشت برای مقابله با ویروس کرونا در حال انجام است.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از اختصاص 5 هزار میلیارد ریال اعتبار برای حمایت از ایده‌ها و طرح‌های شرکت‌های دانش‌بنیان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا خبرداد.
چهارشنبه, 21 اسفند 1398 ساعت 14:57

افتخاری دیگر برای ایران

لقب مخترع INV توسط فدراسیون جهانی اختراعات به دکتر کامبیز مهدی زاده فرساد اعطا شده است. کمیته اجرایی IFIA بر اساس تصویب نهایی از سوی اعضای هیات رئیسه IFIA در ویساکاپاتنام هند و سی و سومین جلسه مجازی IFIA در سال 2020 برگزار شد. بر این اساس مقرر شده است…
دبیرخانه اینوتکس 2020 برای شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه فرصت‌های حمایتی ویژه‌ای در در نظر گرفته است. به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، دبیرخانه نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری با هدف «حمایت از حضور نوآوران و فناوران برای حضور در اینوتکس 2020» و «ارائه دستاوردهای نواوران و فناوران…
دوشنبه, 12 اسفند 1398 ساعت 13:01

تولید روزانه ۳۰۰ هزار ماسک نانو

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با بیان این‌که با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده تولید ۲۰۰ هزار ماسک در روز به ۳۰۰ هزار ماسک در روز خواهد رسید، گفت: ما از همه ظرفیت‌های معاونت علمی و شرکت‌های دانش‌بنیان برای مقابله با این ویروس استفاده خواهیم کرد.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ایران در حوزه سلول‌های بنیادی در دو بخش علمی و تجاری مقام اول منطقه است.
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری با بیان این که ترکیه دروازه صادرات شرکت‌های ایرانی است، بر لزوم تقویت همکاری ایران و ترکیه در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان گفت و بر ضرورت رونق زیست‌بوم نوآوری با همکاری دو کشور تأکید کرد.
ما شرکت‌های دانش‌بنیان را نباید به تعداد کمی محدود کنیم چراکه در صورت اعمال تحریم از حرکت باز خواهیم ایستاد بنابراین باید به لحاظ تعداد توسعه یابد و در این صورت می‌توانیم مقابل تحریم تاب آور باشیم همانند یک لشکر عمل کنیم.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: دانشگاه‌ها اگر می‌خواهند نوآور باشند باید از محل فروش تکنولوژی درآمد کسب کنند؛ دولت نباید در این فضا وارد شود.
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور از هدف‌گذاری یک میلیارد دلاری صادرات شرکت‌های دانش بنیان خبر داد و گفت: امیدواریم این مهم تحقق یابد.
عصراقتصاد: کمیل قنبری و علیرضا غفرالهی اقدام به اختراع فیلتر بنزینی دوستدار محیط­زیست کرده اند که این فیلتر برای اولین بار در دنیا گام ابتکاری یونیزاسیون سوخت بدون استفاده از آهنربا را مطرح نموده است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد: ما یک خزانه از تکنولوژی و نوآوری‌ها داریم که این محصولات و تولیدات با هدف دفاعی ایجاد نشده ولی می‌تواند کاربرد دفاعی داشته باشند.آیین تبادل تفاهم نامه همکاری مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح…
کارشناس بیو و نانوتکنولوژی و عضو کمیته بین گروهی صندوق حمایت از پژوهشگران ریاست جمهوری معتقد است سرمایه‌گذاری در تولید دانش و محصول در بیو و نانوتکنولوژی برای ایران صرفه و توجیه اقتصادی بالایی دارد و می‌تواند به یکی از مزیت‌های نسبی در تولید صنعتی کشور بدل شود.
چهارشنبه, 16 مرداد 1398 ساعت 13:05

افتتاح پارک علم و فناوری مکران

معاون رییس‌جمهوری در سفر یک‌روزه به منطقه آزاد چابهار، پارک علم و فناوری مکران را افتتاح کرد.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت گفت: با وجود این که ما در عرصه فناوری‌ پیشرفت‌های چشم‌گیری داشتیم و رتبه ما در سطح دنیا خوب است اما در حوزه ثبت پتنت و اختراع عقب هستیم.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور از آزمایشگاه کشت سلول‌های بنیادی و آزمایشگاه مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشکده پرستاری و مامایی بجنورد بازدید کرد.
عصر اقتصاد – کاشان : شرکت دانش بنیان اندیشه صنعت مدار که تجهیزات و ماشین آلات صنعتی سنگین و نیمه سنگین را تولید می کند برای نخستین بار در کشور توانسته است کشنده هایی با ظرفیت بالای 50 تن را بومی سازی کند.
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور طی حکمی رئیس پارک فناوری سلامت پردیس را منصوب کرد.به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور طی حکمی «حسین صابری» را به عنوان رئیس پارک فناوری سلامت پردیس منصوب کرد.
در نمایشگاه اینوتکس، از اولین مدل بومی تعالی سازمانی کشور، به عنوان مدل تعالی سازمانی ملی، رونمایی شد.
معاون علمی فناوری ریاست جمهوری درباره مشکلات دارویی کشور گفت: اگر امروز مشکلات دارویی ما در حوزه تحریم کم است به دلیل عملکرد جوانان است.
مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت معاونت پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پروژه‌های زیادی با وزارت دفاع داریم و شاید تعداد آنها حدود هزار پروژه مشترک باشد.
یکشنبه, 29 ارديبهشت 1398 ساعت 14:16

مسعود سلیمانی گروگان دولت واشنگتن است

برادر مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی بازداشت شده در آمریکا با تاکید بر این که برادرم قطعا گروگان دولت واشنگتن است از مجامع بین المللی حقوق بشری و دستگاه های مسئول خواست با گذشت هشت ماه اقدام عملی برای آزادی وی انجام دهند.
سه شنبه, 17 ارديبهشت 1398 ساعت 20:00

 ساخت ربات هوشمند خانگی توسط محققان ایرانی

محققان مشهدی فعال در یک استارتاپ با استفاده از فناوری هوش مصنوعی موفق به طراحی و ساخت ربات هوشمند خانگی شدند.
آنچه در ذیل می آید نتیجه تحقیقات علمی عبدالحمید احمدی پور عضو موسسه آموزش عالی جھاد دانشگاھی کرمانشاه در خصوص بررسی آثار تغییر ساعت رسمی کشور است، .که در سال ۱۳۹۰ صورت گرفته و اخیرا توسط خود ایشان به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸ و تغییر ساعت رسمی کشور بر اساس…
 معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از انعقاد تفاهم‌نامه برای تولید 100 قلم دارو و مواد اولیه با شرکت‌های دانش‌بنیان تا پایان امسال (1397) خبر داد.
ستاری اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۴۱۰۰ شرکت دانش بنیان ارزش چند صد هزار میلیارد تومانی تولید می‌کنند و باید دست به دست هم دهیم و با همدلی موانع این شرکت‌ها را رفع کنیم. امروز نشستی با حضور وزیر اقتصاد و معاون علمی و فناوری رییس جمهور با…
معاون تسهیلات صندوق کارآفرینی امیدگفت: این صندوق در سال جاری 14هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در سراسر کشور پرداخت کرده است. امین خلیلی در گناوه افزود: از این مجموع پنج هزار میلیارد ریال ازمحل صندوق توسعه ملی اختصاص و پنج هزار میلیارد ریال نیز از صندوق کار آفرینی پرداخت شد. …
عصراقتصاد: دبیرستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان از صعود 2 پله ‌ای ایران و قرار گرفتن در رتبه 47 نوآورترین کشورهای جهان بر اساس گزارش شاخص نوآوری بلومبرگ در سال 2019 خبر داد. پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به صعود 2 پله ای ایران و…
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: شرکت های دانش بنیان سراسر کشور در سال گذشته ،14 هزار میلیارد ریال درآمد نصیب ایران اسلامی کرده اند. سورنا ستاری در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: ایران رتبه چهارم نانو در جهان را کسب و…
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به معرفی ۲ هزار نفر از دانش‌آموختگان به شرکت‌های دانش‌بنیان برای انجام خدمت سربازی گفت: بر اساس تفاهمی که با معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری داشتیم، قرار است تا پایان سال ۶۰۰ نفر از این تعداد به این وزارتخانه به…
صفحه 1 از 15

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395