آموزش و پژوهش

عصراقتصاد:با پیگیری های صورت گرفته از سوی دیوان عدالت اداری مطالبات معوقه فرهنگیان به زودی پرداخت می شود.
بر اساس انتشار تازه‌ترین نتیجه رتبه‌بندی جهانی شانگ‌های ۲۱۰۹، ۱۳ دانشگاه ایرانی در جمع هزار دانشگاه برتر دنیا قرار گرفتند.
رحمت الله علی رحیمی اقتصاد ایران تا آن حدی نابسامان شده است که دیگر حتی قوانین نظارتی نیز در به سامان نمودن آن اظهار عجز می نماید و جای آن را به « التماس و خواهش » داده است.
شنبه, 26 مرداد 1398 ساعت 09:28

دلار 25 هزار تومانی، زمزمه سوداگران

علی پاکزاد عصراقتصاد: نگاهی به نوسان قیمت دلار در بازار آزاد گویای موفقیت دولت در تنظیم بازار بوده است. موفقیتی که از سوی کارشناسان اقتصادی به آن اذعان شده و اگر چه دلایل مختلفی برای آن عنوان می شود در نهایت همگی با اشاره به کاهش نوسان قیمت در بازار…
براساس آخرین مطالعات انجام شده در بنیاد ملی نخبگان، مهاجرت قطعی نفرات برتر کنکور سراسری و المپیادهای علمی از کشور به طور چشمگیری در حال کاهش است.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: معاون توسعه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: برای شروع سال تحصیلی و افزایش انگیزه، ضرایب رتبه بندی معلمان را براساس 2 هزار میلیارد تومانی که جداگانه گرفتیم، اصلاح می کنیم که کار صورت بگیرد تا تصمیم بعدی از طرف دولت و مجلس گرفته شود.
دوشنبه, 21 مرداد 1398 ساعت 11:48

ثبت ۴ هزار شکایت مردمی در حوزه ثبت نام

آناهیتا یاوری عصراقتصاد: سرپرست آموزش و پرورش گفت: ۴ هزار شکایات مردمی در حوزه ثبت نام داشته ایم که با ۱۶ مدیر برخورد شده و ۱۵ مدیر هم عزل شده اند.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ضمن بیان اینکه فعلا حکم انفصال از خدمت هیچ یک از سه نفر از روسای دانشگاه ها اجرا نشده است، گفت: حکم دو نفر بورسیه دانشگاه تربیت مدرس اجرا شده، هر دو نفر شاغل هستند و مشغول حل و فصل موضوع بورسیه‌ها…
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: ۴۳ هزار مجوز استخدام نیروی انسانی برای وزارت آموزش و پرورش صادر شد که ۲۵ هزار نفر آنها از طریق دانشگاه فرهنگیان و ۱۸ هزار نفر از این نیروها بر اساس ماده ۲۸ قانون استخدام کشور جذب می شوند.
دومین گردهمایی مدیران علمی دوره های در سطح دکترای حرفه ای مدیریت کسب و کار "DBA" شبکه نمایندگی های سازمان مدیریت صنعتی با حضور ابوالفضل کیانی مدیرعامل این سازمان برگزار شد.
چهارشنبه, 16 مرداد 1398 ساعت 13:05

افتتاح پارک علم و فناوری مکران

معاون رییس‌جمهوری در سفر یک‌روزه به منطقه آزاد چابهار، پارک علم و فناوری مکران را افتتاح کرد.
چهارشنبه, 16 مرداد 1398 ساعت 09:58

جذب ۴۵ هزار دانشجو معلم در سال‌جاری

عصراقتصاد: رئیس دانشگاه فرهنگیان از جذب ۴۵ هزار دانشجو معلم در سال‌جاری خبر داد و گفت: ۲۰ هزار معلم جدید از مهر امسال به مدارس وارد می‌شوند.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه حدود ۳۳۵ هزار داوطلب در گروه آزمایشی علوم تجربی مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، گفت: حدود ۹ هزار داوطلب در سه رشته پرطرفدار شامل دندان پزشکی، پزشکی و داروسازی پذیرش خواهند شد که حدود ۲۷۰۰ نفر آنها بر اساس…
سه شنبه, 15 مرداد 1398 ساعت 09:20

بازار ایرانی به تولید رسیده

افتتاحیه نمایشگاه نوشت‌افزار ایرانی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.
دکتر ابوالقاسم مردمی/ استادیار دانشگاه، عضو مرکز غیر دولتی توسعه فراگیر سلامت اداری
یکشنبه, 13 مرداد 1398 ساعت 23:00

روش جذب استعدادهای درخشان تغییر می کند

عصراقتصاد: رئیس مرکز پرورش استعدادهای درخشان گفت: قبولی در آزمون سمپاد نشان‌دهنده هوشمندی دانش‌آموز نیست چون براساس مشاهدات افرادی که در آزمون پذیرفته می‌شوند لزوما تیزهوش نیستند بلکه سخت‌کوشند.
پیلان‌نژاد گفت:‌ طرح ایجاد شتابدهنده‌های نوآوری به عنوان یکی از پنج طرح منتخب اقتصاد مقاومتی استان تهران در سال 97 انتخاب شد.
علی پاکزاد خبرکوتاه بود، «روزنامه وطن امروز تعطیل شد» و به این ترتیب از شنبه 12 مردادماه یک روزنامه با سابقه ای حدود یک دهه دیگر منتشر نمی شود.
مدیر‌کل دفتر آموزش پیش‌دبستانی وزارت آموزش و پرورش از افزایش ۱۵ درصدی شهریه پیش‌دبستانی‌های مدارس دولتی خبر داد.
عصراقتصاد: بیست و یکمین همایش عرصه یادگیری مدیران منابع انسانی با موضوع توسعه قابلیت های مدیریت منابع انسانی در رویارویی با چالش های سال 98 با تمرکز بر مسئولیت اجتماعی شرکت (سازمان و کارکنان) در کرمانشاه با حضور مقامات استانی و مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی و صاحبنظران این حوزه…
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: سرپرست وزارت آموزش و پرورش از افزایش سود ۵۰ درصدی صندوق ذخیره فرهنگیان در سال جاری خبر داد.
دوشنبه, 07 مرداد 1398 ساعت 14:13

«چون دوست دشمن است شکایت کجا برم»

مهندس علیرضا عراقی؛ نایب رئیس انجمن صنایع لوازم خانگی ایران: بهترین دشمن، دشمنی است که لباس دشمنی پوشیده و دشمنی خود آشکارا اعلام می کند. مانند آمریکا و اسرائیل که بدون پرده پوشی می گویند با سیاست تحریم و فشار، قصد ضربه زدن و زمینگیر کردن ایران را دارند.
دوشنبه, 07 مرداد 1398 ساعت 08:42

خدایا کمکش کن

مسعود فروهیده اقای سیف اله یزدانی، مدیر محترم ومتعهد روزنامه وزین عصر اقتصاد چند روزی است به جهت عارضه مغزی در بیمارستان فیروزگر تهران تحت مداوا و درمان قرار گرفته است ؛ لذا از آن جایی که تکریم و احترام از پیشکسوتان هر عرصه لازم و ضروری است، علی الخصوص…
دوشنبه, 07 مرداد 1398 ساعت 09:48

اهمیت شایسته سالاری در حکومت اسلامی

دکتر ابوالقاسم مردمی/ استادیار دانشگاه، عضو مرکز غیر دولتی توسعه فراگیر سلامت اداری
دکتر جواد فتحی حضرت علی علیه السلام می فرماید: «مَن اتّجَرَ بِغَیر فِقهٍ ارتَطمَ فِی الرِبا» کسی که بدون آشنایی با فقه تجارت کند، در باتلاق ربا فرو می رود.
مادر متوجه می شود فرزندش خواب آلود است، وقتی از او می پرسد مگر خواب بعدازظهر در مهدکودک نداشتی او می گوید «نه امروز ناهار خورده بودیم و خسته بودیم اما خاله زبان چون صبح نمی توانست بیاید، بعدازظهر آمد و به ما زبان یاد داد».
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این که گفته می‌شود به دلیل کمبود کاغذ کتب درسی به دست دانش‌آموزان نمی‌رسد، صحت ندارد.
در میان مولفه‌های تاثیرگذار در تحقق رونق تولید به عنوان شعار محوری سال، نیروی انسانی از عناصر بسیار تعیین کننده در دستیابی به این مهم است. در دهه‌های نه چندان دور گذشته، منابع طبیعی و معادن زیرزمینی به عنوان اصلی‌ترین ثروت جوامع و کشورها محسوب می‌شد و اساسا در ارزیابی…
عصراقتصاد: سرویس مدارس این روزها که خانواده ها همواره در حال تکمیل ثبت نام فرزندان خود در مدارس مورد نظرشان هستند از جمله موارد مهم محسوب می شود. دیگر خیلی وقت است كه پیاده روی دوستانه از خانه تا مدرسه در بین دانش آموزان به خاطره پیوسته مثل تمام زیبایی…
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت گفت: با وجود این که ما در عرصه فناوری‌ پیشرفت‌های چشم‌گیری داشتیم و رتبه ما در سطح دنیا خوب است اما در حوزه ثبت پتنت و اختراع عقب هستیم.
صفحه 1 از 71

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395