آموزش و پژوهش

محمود سپهر/ فعال رسانه ای دکتر اردکانیان؛ وزیر نیرو در عرض کمتر از یک هفته دو سفر به استان سیستان و بلوچستان داشت، سفر اول به همراه رئیس مجلس و سفر دوم به همراه رئیس جمهور انجام شد.
دوشنبه, 30 دی 1398 ساعت 10:09

حکایت شوم در سال رونق تولید

دبیر فدراسیون تشکلهای صنایع غذایی کشاورزی ایران
یکشنبه, 29 دی 1398 ساعت 10:22

آموزش و پرورش راس اولویت دولت است

عصر اقتصاد: معاون اول رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش راس اولویت دولت است از همه نهادها، دستگاه‌ها، خیرین، کارخانه دارها و کسانی که دنبال توسعه هستند، درخواست کمک کرد.
ما شرکت‌های دانش‌بنیان را نباید به تعداد کمی محدود کنیم چراکه در صورت اعمال تحریم از حرکت باز خواهیم ایستاد بنابراین باید به لحاظ تعداد توسعه یابد و در این صورت می‌توانیم مقابل تحریم تاب آور باشیم همانند یک لشکر عمل کنیم.
مدیرعامل مرکز غیردولتی سلامت اداری یکی از راه‌های موثر مبازه با فساد را افزایش هم‌افزایی ظرفیت‌ها و نیروهای فعال در این حوزه دانست.
وزیر آموزش و پرورش گفت: ما یک قافله ۱۵ میلیونی داریم که می تواند در هدف گذاری های مقابله با بحران نقش داشته‌ باشد.
وقتی سازمان هواشناسی اعلام می‌کند که همه ساله در آذر یا دی آلودگی کلانشهرها به دلیل بروز پدیده وارونگی هوا یا بارش برف و باران و مسدودشدن راه‌ها سبب تعطیل شدن مدارس می‌شود، در این وضع تعیین تعطیلات زمستانی شناور در کنار تعطیلات تابستانی از جمله گزینه‌هایی است که برای…
وزیرآموزش‌وپرورش در چهل و یکمین گردهمایی روسای کانون‌های بازنشستگی از بهره‌برداری از باشگاه‌های فرهنگی و رفاهی ویژه بازنشستگان فرهنگی در تمام مراکز استان تا پایان کار دولت تدبیر و امید خبرداد.
عصراقتصاد: وزیرآموزش‌وپرورش بابیان اینکه ۷۰ درصد مدارس دارای کیفیت‌های لازم است، گفت: شرایطی را فراهم کردیم تا خیران مدرسه‌ساز بتوانند مدارس را بازسازی کنند و همچنین در بودجه عمرانی نیز بودجه‌ای برای نوسازی و بازسازی مدارس اختصاص ‌یافته است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: دانشگاه‌ها اگر می‌خواهند نوآور باشند باید از محل فروش تکنولوژی درآمد کسب کنند؛ دولت نباید در این فضا وارد شود.
عصراقتصاد: علی الهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که اصلاح احکام و نگارش حقوق انجام شده و همکاران ما شبانه روزی کار می‌کنند تا رتبه بندی در حقوق دی ماه معلمان اعمال شود. در حالیکه علی زرافشان معاون اسبق وزارت آموزش و…
عصراقتصاد: براساس اعلام رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی، در سال ۹۷ درآمد حاصله از قانون شوراهای آموزش‌وپرورش ۱۴۰۰میلیارد تومان است که نسبت به سال ۹۶، افزایش 27 درصدی را شاهد بوده ایم.
روح اله عبدالعلی زاده/ تبریز دکتر عزت الله جعفری ، سال 1335 در یک خانواده مذهبی در شهرستان میانه متولد شد و در سال 1354 با دیدن اولین عکس امام (ره) شیفته راه معمار کبیر انقلاب شد و بعد از سالها فعالیتهای مختلف فرهنگی ، در زمان جنگ به فرمان…
مسعود وطنخواه عصراقتصاد: بازار سرمایه به دلیل آسان‌تر شدن گردش نقدینگی و نزدیک بودن تبدیل دارای (سهام) به پول همواره نسبت به دارایی‌های مشابه نظیر مسکن، خودرو و... ارجحیت دارد.
عصر اقتصاد: مدیرکل امور اداری و تشکیلاتی وزارت آموزش و پرورش درباره چگونگی افزایش حقوق معلمان بر اساس رتبه بندی فرهنگیان توضیح داد.
«مجتمع شورای حل اختلاف ویژه رسیدگی به اختلافات شرکت‌های دانش‌بنیان و نخبگان» برای نخستین بار در کشور تاسیس شد و فعالیت خود را در پارک فناوری پردیس آغاز کرد.
مدیرکل اداره کل نوسازی مدارس استان هرمزگان با تکذیب خبر ریزش سقف کلاس درس در میناب گفت:‌ سقف ریزش نکرده، بلکه مهتابی سقوط کرده و گچکاری‌های اطراف آن نیز ریزش کرده است.
مسعود وطنخواه عصر اقتصاد: برنامه «تیتر امشب» (10 دی ماه) به حمایت از بازار سرمایه اختصاص داشت اما در کمال تعجب، دعوت از کارشناس حوزه بانکداری برای اظهار نظر درباره بورس سبب شد که در این برنامه چایگاه بورس با تقلیل، سفته‌بازی خوانده شود.
وزیر آموزش‌وپرورش گفت: وابستگی به برنامه‌هایی که از گذشته بوده است، ممکن است در زمان حال جذابیتی نداشته باشد و باید به دنبال برنامه‌های جدید، کاربردی، ایده‌های نو و سلیقه روز دانش آموزان مطابق با نیازهای زمانه خودمان باشیم.
وزیر آموزش‌ و پرورش با حضور در مراسم جشن سال نوی دانش آموزان مسیحی مدرسه ارس، سال نو میلادی را به دانش آموزان، معلمان و خانواده‌هایشان تبریک گفت.
حسن کمالی مشکل تامین مالی و نقدینگی، این روزها صنایع تولیدی کشور را با مشکلات متعددی روبرو کرده است، تحریم نیز فشار بی امانی به اقتصاد کشور وارد می کند و علاوه بر پیچیده کردن مبادلات و افزایش هزینه و قیمت تمام شده، جذب سرمایه گذاری خارجی را نیز مختل…
عصر اقتصاد: وزیر آموزش و پرورش با بیان این‌که 30 درصد افراد طی 10 سال اخیر، از طریق روش‌های غیر متعارف وارد آموزش و پرورش شده‌اند، گفت: تا زمانی که نتوانیم ورود بدون رقابت سالم را حذف کنیم، مسئله نیروی انسانی نیز حل نمی‌شود، ازاین‌رو در تلاش برای بستن مسیر…
عصراقتصاد: به گفته وزیر آموزش‌وپرورش انباشتی از قوانین و مقررات دست‌وپا گیر در آموزش‌وپرورش داریم لذا اولین مسئله‌ای که در زمان ارائه طرحی در شورای عالی آموزش‌وپرورش باید مطرح شود این است که آیا طرح صلاحیت مطرح‌شدن دارد یا خیر؟. تجربه نشان می‌دهد اغلب موضوع‌هایی که از سایر بخش‌ها به…
۴۵ مؤسسه ایرانی بر پایه گزارش سال ۲۰۱۹ میلادی نظام «رتبه‌بندی دانشگاه‌ها بر پایه عملکرد علمی» یا «یورَپ» در میان ۲۵۰۰ مؤسسه برتر جهان هستند.
دوشنبه, 02 دی 1398 ساعت 09:00

پژوهش‌سراها تجهیز می شوند

عصر اقتصاد: طبق توافق‌نامه میان آموزش و پرورش و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تجهیز پژوهش‌سراها، ۷۰ درصد هزینه را معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ٣٠درصد آموزش‌وپرورش و خیرین بر عهده می‌گیرند.
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی گرمسار در بازدید از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، گفت: این منطقه ویژه اقتصادی با توجه به مزیت های خاص خود آماده ارائه زیر ساخت ها و امکانات برای استقرار شرکت های دانش بنیان و بهم رسانی خدمات آنان با واحدهای صنعتی تجاری مستقر…
عصراقتصاد: معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از اختصاص۲۰۰ میلیارد تومان از سوی دولت برای بهبود شرایط بیمه تکمیلی فرهنگیان در سال ۹۸ خبر داد.
وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونین این وزارت خانه و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌های سراسر کشور اظهار داشت: امروز لازم ‌است برای حل مسائل و چالش‌های موجود به جای نگاه عادت زده، نگرش خلاقانه داشته باشیم.
عضو شورای عالی انقلاب گفت: افرادی که به پیشرفت و توسعه کشورشان علاقه دارند، نباید اینطور بی‌رحمانه علیه هم دعواهای سیاسی راه بیاندازند، در حالی که اگر ما به یک وافق ملی در جهت حل مسائل کشور برسیم با دو برنامه پنج ساله می‌توانیم بسیاری از مشکلات کشور را حل…
معاون علمی رئیس جمهور اظهار داشت: برخی از شرکت‌های استارت‌آپی به طور هفتگی 10 درصد رشد دارند بنابراین شرکت‌های حال حاضر حمل و نقل نمی‌توانند با این شرکت‌ها رقابت کنند.
صفحه 1 از 76

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395