الهه فابریکی اورنگ

عصر اقتصاد:  این مقاله کوتاه، سعی دارد به برخی از موانع و مسائلی که فعالیت های استارتاپ ها را در ایران نشانه گرفته، اشاره کند و در این میان با ارائه مقایسه ای درباره نحوه فعالیت آنها در ایران با سایر کشورهای توسعه یافته، به برخی از اشکالاتی که برای کسب و کارهای نوین در ایران وارد است، نیز اشاره داشته باشد.

روند فعالیتهای برخی از استارتاپهای ایران

اهمیت توجه به بومی سازی روند موجود در برخی نسخه های  کپی شده از نمونه های استارتاپها در ایران، یا منتج به بهبود برخی فیچرهای برنامه‌ها و استارت‌آپ‌های خارجی شده یا در برخی موارد با توجه به فرهنگ ایرانی، نیازهای ایرانی را هم در نظر گرفتند. درک بهتر از بازار ایرانی باعث شده نسخه‌های ایرانی برنامه‌ها و استارت‌آپ‌ها بین کاربران محبوب هم بشوند.

علاوه بر موارد فوق، با توجه به مسائلی که در شرایط اقتصادی و نظام سیستماتیکی کشور وجود دارد، وضعیت کسب و کار در کشور، از ابعاد مختلف از جمله تاسیس و راه اندازی یک شرکت، دریافت مجوز، استخدام و اخراج نیروی کار، پرداخت مالیات ها به دولت، حجم تجارت برون مرزی و سایر متغیر های تاثیر گذار، قابل تامل در بررسی چرایی عدم رشد ناکافی و حمایت از کسب و کارهای نوین مختلف بالاخص از انواع استارتاپها می باشد. مشکل عمده استارت‌آپ‌ها در ایران آن است که زیرساخت‌های مناسب برای پذیرش استارت‌آپ فراهم نشده است و بوروکراسی پیچیده برای گرفتن مجوزهای متعدد از دستگاه‌ها و سازمان‌های متعدد دشوار و گاهی ناممکن است.

با اینکه استارتاپها از جمله کسب و کارهای نوین قرن حاضر است اما در ایران شاید قدمتش به حدود یک دهه برسد. با این حال، با توجه به قدرت رقابت در بهره گیری از دانش ، این حوزه کسب و کار در ایران توانسته با پشت سر گذاشتن موانع مسیر، در فرایند یادگیری، بارگذاری و بهره وری از تکنولوژی روز دنیا، فاصله گستردگی و توسعه خود را با نقاط برتر دنیا در این زمینه کم کند و د رداخل کشور نیز با جلب اعتماد مردم، توانسته با تلاش روزانه، قدمهای محکم و بلندی را در رشد و استفاده از تکنولوژی و نزدیک شدن به بازار فعالیت این استارتاپها بردارد و بدین ترتیب فاصله خود  با فعالیت آنها حتی در آمریکا را نیز کوتاه کرده و از این جهت نیز تا حدود زیادی موفق بوده اند.

همین سرعت و موفقیت بالا است که اعتماد شرکت‌های سرمایه‌گذاری خارجی را جلب کرده تا در استارت‌آپ‌های ایرانی سرمایه‌گذاری کنند. انجام سرمایه‌گذاری ۳۸ میلیون یورویی شرکت اروپایی «اینترنشنال اینترنت اینوستمنت» (IIIC)در مجموعه هلدینگ هزاردستان (مجموعه کافه بازار و دیوار) در ازای ۱۰ درصد از سهام این هلدینگ، نمونه ای بر این ادعاست.

با توجه به اینکه، استارت‌‌آپ‌ شرکت نوپایی است با یاری گرفتن از تکنولوژی و اینترنت به‌ سرعت رشد می‌کند و با اینکه هر چند رشد این شرکت‌های نوپا با سرعت است اما در ابتدای کار هیچ قطعیتی از آینده آن وجود ندارد. البته حوزه کاری استارتاپها از خرده ترین فعالیت های مبادله ای، تولیدی- خدماتی در جامعه گرفته تا فعالیتهای مختلف زیر مجموعه نانوتکنولوژی و حتی تولید مواد غذایی ضروری می باشد.

روند و روایت ظهور فعالیت استارتاپ های ایران

منتقدان وتحلیل‌گران فضای مجازی و کسب و کار ایرانی، به کرات تاکید می‌کنند که بسیاری از استارت‌آپ‌های ایرانی مشابه ایده‌های موفق سیلیکون‌ولی، اروپا و آسیا هستند. در دفاع از این نوع فعالیتها درایران، این نکته وجود دارد که کاری که حتی بسیاری از استارتاپها در ایران انجام می دهند هرچند مشابه نمونه خارجی آنها بوده، ولی با توجه به اینکه که در محدوده جغرافیایی دیگر و ارائه خدمات در آن محدوده خاص است، پس مغایرتی با نفس عمل کپی کردن نخواهد داشت. در تصدیق آن با اذعان به گفته استیو جابز می توان به مستند «پیروزی درسخوان‌ها» در سال ۱۹۹۶ اشاره کرد که گفته بود «در نهایت همه چیز به سلیقه بر می‌گردد. به تلاش برای این بر می‌گردد که خود را در معرض بهترین چیزهایی که بشر انجام داده، قرار دهید و سپس تلاش کنید آن چیزها را وارد  کاری کنید که دارید انجام می‌دهید. پیکاسو جمله مشهوری داشت: هنرمندان خوب، کپی می کنند، هنرمندان بزرگ، می دزدند. و ما همواره از اینکه ایده های عالی را بدزدیم احساس شرمندگی نکرده‌ایم«.

با این وجود، باید بپذیریم که کپی‌کاری و کلون‌سازی استارت‌آپ‌ها امری معمول است. اوبر ، لیفت  و هیلو تقریبا شبیه هم هستند و در مناطق جغرافیایی متفاوتی خدمات ارائه می‌دهند. سیم‌لس ، گراب‌هاب ، دورداش و اوبر-ایت هم کاربری و مکانیسم مشابهی در خدمات سفارش غذا دارند. پس نمی‌توان اسنپ و تپ‌سی را به کپی‌کاری از اوبر و لیفت متهم کرد یا انگشت اتهام را به سوی زودفود و ریحون اشاره گرفت که از گراب‌هاب و اوبر-ایت برای کپی کردن برنامه‌هایشان استفاده کردند. ظهور قابلیت های استوری اینستاگرام و اسنپ‌‌چت در سیلیکون ولی، به طور همزمان بود که البته شباهت‌های زیادی هم به هم دارند. اهمیت توجه به بومی سازی روند موجود در برخی نسخه های  کپی شده از نمونه های استارتاپها در ایران، یا منتج به بهبود برخی فیچرهای برنامه‌ها و استارت‌آپ‌های خارجی شده یا در برخی موارد با توجه به فرهنگ ایرانی، نیازهای ایرانی را هم در نظر گرفتند. درک بهتر از بازار ایرانی باعث شده نسخه‌های ایرانی برنامه‌ها و استارت‌آپ‌ها بین کاربران محبوب هم بشوند.

تاثیر بالا رفتن نرخ ارز بر بازار فعالیتهای استارتاپها

آنچه مسلم است، خواسته و ناخواسته بسیاری از ناکامی های پیش آمده در اقتصاد بر فعالیت همه دستگاهها و گروههای فعالیتی ضربه می زند. در این وضعیت، هر چند اگر تولید در اقتصاد داخل اهمیت داشته باشد ولی در عمل چون بسیاری از کالاهای تولیدی از مواد اولیه وارداتی تغذیه می شوند، در نتیجه ارز و نرخهای آن بر قیمت نهایی کالاهای تولید شده و نیز تاثیر بر بازار مصرف نیز خواهد داشت. استارتاپها نیز در این برهه از این روند و تاثیر گذاری مستثنا نخواهند بود.

 البته بسیاری از استارتاپهای  تازه کار نیز با کسب تجربه در روند فعالیتی خود توان این را دارند که بسیاری از مسائل ذیل مشکلات اقتصادی را با توجه به بالابردن کارایی هضم و حل کنند. البته این مستلزم وجود اقتصادی با ثبات هر چند دارای مشکل میسر خواهد بود نه در اقتصاد پر نوسان.

 باگ اصلی استارتاپ ها در ایران

بوروکراسی های پیچیده، نبود قانون مدون و حساب شده در حمایت از آنها مشکل عمده استارت‌آپ‌ها در ایران آن است که زیرساخت‌های مناسب برای پذیرش استارت‌آپ فراهم نشده است و بوروکراسی پیچیده برای گرفتن مجوزهای متعدد از دستگاه‌ها و سازمان‌های متعدد دشوار و گاهی ناممکن است.

این در صورتی است که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اقدامات و حمایتهایی از فعالیتهای جوانان مستعد ایرانی سعی دارد راه را برای تحقق اهداف سرمایه های انسانی ارزشمند ایران، هموارتر نموده و در حال اجرای برنامه هایی نیز برای رشد و توسعه شرکتهای دانش بنیان است. البته هنوز نگاه سنتی در بازار کسب و کار ایران حاکم است،  با این وجود مسئولان در حال رسیدن و یافتن یک نگاه مشترک و سیاستهای حمایتی محکمتری در خصوص این نوع از کسب و کارها هستند.

 چالش عمده استارت‌آپ‌ها

به رسمیت شناخته شدن توسط نهادهای موثر در سیاستگذاری ها و حمایت ها وجود فضای کسب و کار مناسب در هر کشوری می تواند بر رشد اقتصادی آن کشور تاثیر بگذارد. از این رو این فضا، اگر ناروشن، غیر شفاف و به بیانی خاکستری باشد، می تواند بر عملکرد مدیران بنگاههای تولیدی، سرمایه گذاری های اقتصادی، روند تولید، نیروی کار، رقابت در عرصه داخلی و خارجی، فرایندها و شاخص های اقتصادی تاثیر بگذارد و در نتیجه سبب خروج سرمایه از کشور شود.

با این وجود، با سالم بودن محیط کسب و کار فعالان اقتصادی می توانند به وجود بستر مناسب برای رقابت در فعالیت ها و گستره ی اقتصادی امیدوار باشند و از این محیط که منتج از سلامت اقتصاد، راهبرد و سیاست درست کشور خواهد بود، برای گسترش فعالیتهای اقتصادی، افزایش تولید، صادرات و سرمایه گذاری های بیشتر استفاده کنند.

با توجه به مسائلی که در شرایط اقتصادی و نظام سیستماتیکی کشور وجود دارد، وضعیت کسب و کار در کشور، از ابعاد مختلف از جمله تاسیس و راه اندازی یک شرکت، دریافت مجوز، استخدام و اخراج نیروی کار، پرداخت مالیات ها به دولت، حجم تجارت برون مرزی و سایر متغیر های تاثیر گذار، قابل تامل و بررسی چرایی عدم رشد ناکافی و حمایت از کسب و کارهای مختلف بالاخص از انواع استارتاپها می باشد.

عصر اقتصاد: خبرنگار ما از هتل رامسر گزارش می دهد که روز پنجشنبه 30 شهریور ماه، ساعت 7:30 صبح کل برق هتل جدید رامسر قطع می شود که در نتیجه علاوه بر آسانسور، تهویه و روشنایی ساختمان، آب هتل هم قطع می شود.

مسئولین هتل وعده های یک ساعت بعد و بعد از آن هم حداکثر تا نیم ساعت را می دهند.

اما هتل حتی ژنراتور اضطراری برای تأمین حداقل برق را ندارد.

به ناچار برای استفاده از سرویس بهداشتی در حد رستوران های سر راهی قدیم، دسترسی پیدا کنیم. در هتل قدیم رنگ دیوار ها دو پوست شده، اشیا و دستگاه های غیرقابل استفاده در نقاط مختلف اطراف هتل رها شده و پوسیدگی درب و پنجره های چوبی به راحتی قابل رؤیت است.

ظاهراً همه همت هتلداری در هتل قدیم و جدید، تعویض به موقع حوله و ملحفه و شارژ یخچال با سه عدد آب معدنی به همراه نظافت کلی روزانه اتاق ها است.

میز و صندلی های غیر ارگونومیک و چینش باری به هر جهت آنها کاملاً محسوس است و محوطه بزرگی که در سال 1317 به سبک ایتالیایی تنظیم شده بود، امروزه با سازه های سطح پایین و کم هزینه شادابی خود را از دست داده است.

به لابی هتل جدید برمی گردیم و از مسئولین پذیرش، علت قطع طولانی برق و نداشتن ژنراتور اضطراری را سؤال می کنم.

در مورد برق اضطراری ابراز تأسف می کنند و دلیل قطعی برق را پاره شدن کابل فشار قوی اتصال سیستم برق هتل به برق شهری اعلام می کند.

برایشان توضیح می دهم که اصولاً در محیط های گردشگری باید تعمیر و نگهداری براساس عمر مفید دستگاه ها و قطعات باشد، نه بروز خرابی، به دلیل اینکه بعد از بروز خرابی زمان زیادی برای تعمیر نیاز است که می تواند مدتی از تفریح و آسایش مسافران و گردشگران را از بین ببرد.

این سؤال و جواب بی نتیجه را رها می کنم و می پرسم که چرا هتل قدیم را تعمیر نمی کنید و توضیح می دهند که بنا است این کار صورت گیرد اما نیاز به هماهنگی با سازمان میراث فرهنگی است.

می گویم: یعنی شما می خواهید هتل را تعمیر کنید و میراث فرهنگی می گوید نکنید؟

البته مشکلات  به همین جا بسنده نمی کند و متأسفانه یکی از زیباترین و قدیمی ترین هتل های کشور در حال اضمحلال است و درجه خدمات آن هم روز به روز کاهش پیدا می کند. و در این میان واگذاری خدماتی مانند سینما و تئاتر، استخر و آب گرم منحصر به فرد به بخش خصوصی که حتی برای مسافران هتل هم با اخذ وجه نقد صورت می گیرد، از حواشی شگفت آور این هتل است.

نکته تأسف آور دیگری که مشاهده کردم، رمپ ورودی معلولان به هتل است که دو نفر مرد تنومند به سختی توانستند خانم ویلچر نشینی را تا دم درب هتل بیاورند اما در آن جا به یک پله سی سانتی برخوردند ومجبور شدند دو نفره زیر بازوهای آن خانم را بگیرند و از ویلچر بلندش کنند و در مرحله بعد ویلچر را به بالای پله ها بیاورند.

خبرنگار ما در پایان می افزاید: ما که ساعت30/ 10صبح در حالی که هنوز برق هتل وصل نشده بود، تسویه کردیم و آمدیم. اما این سوال برای ما باقی ماند که هلدینگ گردشگری بنیاد مستضعفان تا کی می تواند از هتل قدیمی 80 ساله و هتل جدید 58 ساله بهره بکشد و به فکر نوسازی و اصلاح آن نباشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه خبر درخواست ایران برای ملاقات با ترامپ را خبرسازی رسانه ای با اهداف مشخص عنوان کرد و تاکید کرد: از سوی جمهوری اسلامی ایران هرگز درخواست ملاقاتی با آقای ترامپ مطرح نشده است.

«بهرام قاسمی» خبر منتشر شده از سوی یکی از خبرگزاری های خارجی به نقل از نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد مبنی بر درخواستی از سوی طرف ایرانی برای ملاقات با رئیس جمهوری آمریکا در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد را مضحک و در جهت ایجاد یک فضای روانی با اهداف مشخص خواند و آن را تکذیب کرد. 
قاسمی افزود: اینگونه اظهارات یا خبرسازی ها طراحی رسانه ای - روانی و نعل وارونه زدن های محافل خاصی است که ناشیانه به قلب واقعیات می پردازند؛ این روش ها کاملا برای ما شناخته شده است و آرشیو ما مشحون از این دست خبرسازی هاست. 
سخنگوی دستگاه دیپلماسی گفت: مجددا تاکید می کنم از سوی جمهوری اسلامی ایران هرگز درخواست ملاقاتی با آقای ترامپ مطرح نشده است.
منبع: ایرنا

هوای تهران در حال حاضر با شاخص ۴۹ در وضعیت پاک قرار دارد.

محمد رستگاری معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار داشت: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای تهران، وضعیت کیفی هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ مورخ ۳۱شهریور ماه با شاخص ۶۸ در شرایط سالم قرار داشت.

معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست استان تهران اظهار کرد: در این بازه زمانی وضعیت آلاینده مونوکسیدکربن با شاخص (۸) پاک، ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ( ۵۴) سالم و ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون با شاخص ( ۶۸) سالم بود.

وضعیت کیفی ساعتی هوای تهران در حال حاضر نیز با توجه به اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران وابسته به شهرداری پایتخت با شاخص ۴۹ در وضعیت پاک است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

جمعه, 30 شهریور 1397 ساعت 13:18

معاونان شریعتمداری استعفا دادند

فقط هفت معاون وزارت صمت شامل قانون منع بکارگیری بازنشستگان بودند که پس از ابلاغ این قانون توسط رییس‌جمهور همگی در حمایت از این تصمیم استعفا دادند.

وزارت صنعت معدن و تجارت یکی از پر معاونت‌ترین وزارتخانه‌های مشور است که با شش حوزه معاونت و هفت سازمان و چندین زیر مجموعه بزرگ‌ترین شورای معاونین وزارتخانه‌ها در حدود بیست و پنج عضو را تشکیل می‌دهد

با این حال از این بیست و چند معاون فقط هفت معاون شامل قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان بودند که پس از ابلاغ این قانون توسط رییس‌جمهور همگی در حمایت از این تصمیم استعفا دادند.

پیش از این رییس مرکز روابط عمومی وزارت صمت از آمادگی این وزارتخانه برای اجرای این قانون و بکارگیری بیش از ۳۰ جوان در هیات مدیره‌ها برای جایگزینی خبر داده بود.

همچنین در هفته گذشته در اولین انتصاب از تغییرات جدید علی رهبری متولد ۱۳۶۲ با حکم محمد شریعتمداری به سرپرستی یکی از مهم‌ترین سازمان‌های دولتی یعنی سازمان تجارت الکترونیک کشور منصوب شد.

منبع: ایلنا

نایب رئیس اول اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور گفت: دریافت هرگونه حق الزحمه خرید و فروش و اجاره ملک، خارج از نرخ مصوب به بهانه عرفی، افزایش قیمت ها، زیر میزی و پرداخت شیرینی غیرقانونی و خلاف است.

حسام عقبایی افزود: پرداخت حق الزحمه خرید و فروش و اجاره بر اساس آخرین نرخ گذاری مصوب سال 1395 است و نرخ نامه های مصوب باید در دفاتر مشاوران املاک در سراسر کشور نصب باشد تا مردم از آنها اطلاع داشته باشند.
وی ادامه داد: تغییرات و افزایش قیمت مسکن در شرایط کنونی هیچ تاثیر و تغییری در نرخ مصوب حق الزحمه پرداختی برای خرید و فروش و اجاره ایجاد نکرده است و دریافت مبلغ بیش از نرخ مصوب غیرقانونی است؛ بر این اساس مردم می توانند هرگونه تخلفی در این خصوص را با شماره تلفن چهار رقمی 7334 اطلاع دهند یا اینکه به صورت حضوری به اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور اطلاع دهند.
عقبایی در مورد تعیین نرخ حق الزحمه خرید و فروش گفت: این نرخ در کمیسیون نظارت مربوطه تعیین می شود و آخرین تصویب آن هم در سال 95 بوده است. همچنین در هر شهر نیز بر اساس شرایط خاص آن شهر تعیین می شود و در هر شهر نسبت به شهر دیگر متفاوت است و گاهی هم ممکن یکسان باشد.
وی با اشاره به اینکه از نظر قانونی منشا نرخ گذاری حق الزحمه مشاوران املاک به اتحادیه صنف مشاوران املاک مربوط نمی شود، خاطر نشان کرد: بر اساس نرخ سال 95 در شهر تهران در بحث خرید و فروش برای واحدهای مسکونی تا سقف 500 میلیون تومان هر یک از طرفین (خریدار و فروشنده) نیم درصد اما در مبالغ بالاتر از 500 میلیون تومان به نسبت مازاد بهای مورد معامله 25 صدم درصد به کمیسیون طرفین معامله افزوده می شود و علاوه بر آن 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده را نیز باید پرداخت کنند.
نایب رئیس اول اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور گفت: به عنوان مثال اگر در تهران قیمت یک واحد مسکونی 600 میلیون تومان باشد، هر یک از طرفین برای 500 میلیون تومان، دو و نیم میلیون تومان و برای 100 میلیون باقی مانده که شامل حق الزحمه 25 صدم درصدی می شود، در مجموع باید 2 میلیون و 750 هزار تومان به عنوان حق الزحمه به مشاوران مسکن پرداخت کنند به اضافه اینکه 9 درصد بر ارزش افزوده نیز باید پرداخت شود.
وی در مورد حق الزحمه مشاوران مسکن در مورد اجاره املاک نیز اظهار داشت: حق الزحمه اجاره نیز بر اساس نرخ مصوب، همان نرخ سال 95 است که شامل یک چهارم اجاره ماهانه است و برای رهن هم شامل هر یک میلیون تومان 30 هزار تومان است.
* وضعیت بازار مسکن 
عقبایی گفت: مسکن در اسفند سال 96 نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 35 درصد افزایش قیمت داشت و در اردیبهشت سال 97 هم نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن حدود 25 درصد افزایش یافت؛ در مجموع می توان گفت که در سال 97 نسبت به سال قبل از آن شاهد افزایش 60 درصدی قیمت مسکن بودیم که رقم متوسط افزایش در تهران و کشور را شامل می شود.
وی خاطر نشان کرد: افزایش قیمت ارز و طلا، افزایش قیمت مسکن را نیز به دنبال داشت و بازار مسکن نیز تحت تاثیر این افزایش قرار گرفت.
* حجم معاملات مسکن 
عقبایی در مورد حجم معاملات انجام شده نیز گفت: در تیر ماه امسال 36 درصد حجم معاملات کاهش یافت و در مردادماه نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن شاهد کاهش 96 درصدی حجم معاملات در بخش مسکن بودیم.
وی تاکید کرد: اشکال کار در بازار مسکن ایران این است که بازار مسکن بدون اینکه وارد مرحله پیش رکود شود، یکسره وارد مرحله رکود شد که این امر از نظر علم اقتصاد ناقص است و مشکلاتی را به دنبال دارد.
* پیش بینی بازار مسکن 
عقبایی تصریح کرد: در نیمه دوم سال نیز رکود و تورم در بخش مسکن همچنان ادامه دارد و چنانچه قیمت ارز و طلا 2 تا سه ماه ثابت بماند، امکان دارد معاملات بازار مسکن تا 20 درصد کاهش داشته باشد اما اگر این چنین نباشد، رکود مسکن عمیق تر خواهد شد.
وی ادامه داد: در صورتی که افزایش قیمت ارز و طلا را در آینده داشته باشیم، این افزایش همچنان بر بازار مسکن تاثیر خواهد داشت و شاهد افزایش قیمت خواهیم بود.
نایب رئیس اول اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور با بیان اینکه خریدار همیشه برنده است، گفت: اقتصاد در حال حاضر قابل پیش بینی نیست، اما با توجه به پیش فرض ها برای مصرف کننده های واقعی مسکن، خرید به نفع آنان است.
منبع: ایرنا

رئیس دانشگاه صنعتی شریف از قول معاون اول رئیس جمهوری برای تامین ارز مورد نیاز استادان به منظور شرکت در کنفرانس های بین المللی و فرصت های مطالعاتی، خبر داد.

مسعود فتوحی اظهار داشت: در جلسه اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری با روسای دانشگاه ها قول هایی در مورد تامین ارزِ مورد نیاز دانشگاه ها برای حضور استادان در کنفرانس های بین المللی و فرصت های مطالعاتی، داده شد.
وی در مورد نحوه تامین ارز، اظهار کرد: جهانگیری در این نشست اعلام کرد که دولت در تلاش است ارز مورد نیاز برای حضور استادان در کنفرانس ها و فرصت های مطالعاتی تامین شود و اگر چنین امکانی وجود نداشت، معادل ریالی آن به دانشگاه ها پرداخت می شود.
رئیس دانشگاه شریف درباره وضعیت فعلی تامین ارز برای اعزام استادان برای فرصت های مطالعاتی و شرکت در کنفرانس ها و سمینارهای بین المللی، خاطرنشان کرد: نمی توان گفت که تامین ارز استادان توسط دانشگاه ها قطع شده بلکه میزان مبلغِ فعلی با توجه به شرایط کشور، پاسخگوی سفر یک عضو هیئت علمی برای شرکت در یک کنفرانس خارجی نیست .
فتوحی می گوید: با توجه به دو برابر شدن نرخ بلیت پروازهای خارجی و وضعیت اسکان در هتل ها، در حال حاضر تامین ارز در دانشگاه ها با مشکل مواجه شده است.
منبع: ایرنا

 آمریکا در اوج جنگ تجاری با چین جبهه تازه ای علیه این کشور آسیایی گشود و بخشی از ارتش اژدهای زرد را به دلیل خرید تسلیحاتی از روس ها تحریم کرد.

ساعاتی پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اختیارات خود در قانون تحریمی «کاتسا» علیه روسیه را به وزارتخانه های خارجه و خزانه داری واگذار کرد، مقام های دیپلماتیک از بسته تحریمی علیه چینی ها و روس ها رونمایی کردند. 
«هدر نائورت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خبر داد که کشورش «بخش توسعه تجهیزات -EDD » در وزارت دفاع چین را به دلیل خرید جنگنده های سوخوی Su-35 و سامانه دفاع موشکی S-400 از روسیه تحریم کرد.
آمریکا گفته که «لی شانگفو» مدیر بخش توسعه تجهیزات را هم به دلیل خرید از شرکت تسلیحاتی «روسوبورون اکسپورت» روسیه تحریم می کند. این شرکت قبلا به دلیل حمایت از بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در فهرست کاتسا قرار گرفته بود. 
براساس این تحریم ها، تمام دارایی ها بخش توسعه تجهیزات و دارایی های لی در آمریکا توقیف می شود و دسترسی نهاد تحت امر او به بازارهای مالی جهانی محدود خواهد شد.
این نخستین باری است که دولت ترامپ در چارچوب قانون کاتسا یک کشور ثالث را به خاطر خرید تسلیحاتی تحریم می کند. کاتسا یا «قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم» سال 2017 به منظور هدف گرفتن روسیه، ایران و کره شمالی از طریق تحریم های سیاسی و اقتصادی تصویب شد. 
وزارت خارجه آمریکا گفته که کاتسا، روسیه را به دلیل «تهاجم به اوکراین، الحاق کریمه، نفوذ و حملات سایبری، دخالت در انتخابات 2016 روسیه و سایر اقدامات مخرب» هدف می گیرد. 
به گفته نائورت، تحریم های کاتسا در این زمینه به منظور تضعیف قابلیت های دفاعی کشور خاصی اعمال نشده و هدف این تحریم ها تحمیل هزینه به روسیه به دلیل رفتارهای مخربش است. 
او ادعا کرد: هدف نهایی این تحریم ها روسیه است و تحریم علیه این نهاد چینی صرفا مسکو را هدف گرفته است نه پکن یا ارتش آن را.
اما حتی اگر ادعای او واقعیت داشته باشد، واشنگتن با مجازات روسیه شلاق دردناکی به چین نیز زده است. آمریکا نه تنها مناسبات نظامی روس ها بلکه مراودات خارجی چینی ها را نیز هدف گرفته است. درحالی که آمریکا در عرصه تجاری وارد جنگی تن به تن با چین شده است به نظر نمی رسد که واشنگتن اختلافات خود با رقیب آسیایی را صرفا به حوزه اقتصاد محدود کند. واشنگتن سال هاست که خود را برای خیزش رقیبی تازه از شرق آسیا آماده می کند و حرکات آن را زیرنظر گرفته است.
آمریکایی ها قدرت شناور ارتش چین در دریاهای شرق و جنوب شرق آسیا را برنمی تابند و در منازعات منطقه ای از متحدان آسیایی خود در برابر پکن حمایت کرده اند. انتقال فناوری و محصولات نظامی از رقیب دوران جنگ سرد به رقیب قرن بیست و یکمی مزید بر علت شده تا در سرنوشت سازترین سال های تبدیل چین به یک قدرت تمام عیار، آمریکایی ها توجیهات مختلفی برای فشار بر پکن بیابند.
سامانه دفاع موشکی S-400 جنجالی ترین پرونده مربوط به معامله های نظامی بوده که آمریکا در ماه های اخیر با آن درگیر بوده است. واشنگتن از اینکه ترکیه به این سامانه روسی علاقمند شده، به شدت نگران است. از این رو، آمریکایی ها طرح انتقال مدرن ترین جنگنده دنیا یعنی اف-35 به ترکیه را متوقف کردند. از نظر آنها، آنکارا باید به پیمان اخوت با بلوک غرب وفادار بماند، درغیر این صورت با دستان خالی از آنجا رانده خواهد شد.
**تازه واردهای روسی در لیست سیاه آمریکا
واشنگتن در مساله سامانه دفاع موشکی مجازات چین و ترکیه را چاره نهایی نمی داند، بلکه قصد خشکاندن سرچشمه را دارد. نائورت همزمان با اعلام تحریم چین گفت که طبق کاتسا 33 فرد و نهاد دیگر مرتبط با ارتش و تشکیلات اطلاعاتی روسیه نیز در فهرست سیاه تحریم ها قرار می گیرند. 
«ایگور کوروبوف» رئیس اطلاعات نظامی روسیه (GRU) و معاونش «سرگئی گیزونوف» از جمله افرادی هستند که مشمول تحریم های کاتسا شده اند. این فهرست هم اکنون 72 فرد و نهاد روسی را شامل می شود.
نهادها و افراد روسی که آمریکا شب گذشته در فهرست سیاه کاتسا قرار داد، پیش تر مشمول سایر رژیم های تحریمی ایالات متحده شده بودند. شرکت مقاطعه کار PMC Wagner، گروه «اوبورون لجستیکا» وابسته به وزارت دفاع روسیه و بزرگترین شرکت هواپیماسازی روسیه یعنی KNAAP از جمله نهادهای تحریم شده هستند که در کاتسا جایی برای آنها باز شده است.
سه شرکت و 25 فرد دیگر هم که طی یک سال گذشته از سوی «رابرت مولر» تحت پیگرد قرار گرفته بودند، در این فهرست هستند. مولر بازپرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات 2016 آمریکاست. بازپرس آمریکایی اعلام کرده که این افراد به شیوه های مختلف به ویژه از کانال های سایبری در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دخالت کرده اند. نائورت خطاب به روسیه، چین و دیگران پیام داد: ما کاتسا را به شدت اجرا می کنیم و از همه کشورها می خواهیم تا روابط با بخش های دفاعی و اطلاعاتی روسیه را که هر دو با فعالیت های مخرب در سراسر دنیا مرتبط هستند، محدود کنند.
اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تسکینی برای کنگره به شمار می رود. قانونگذاران سخت مشتاق بودند ترامپ کاتسا را علیه روسیه اجرا کند. آنها رئیس جمهوری را متهم کرده اند که علاقه ای به این کار ندارد. لذا او حق اعمال تحریم علیه روس ها را به وزارتخانه های خارجه و خزانه داری واگذار کرد تا هم خود را از اتهامات مبرا کند و هم قانونگذاران را آرام کند. 
رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه در نامه ای به روسای مجلس نمایندگان و سنا، اختیارات خود در قانون کاتسا و دیگر قوانین تحریمی علیه روسیه را به وزیر خزانه داری واگذار کرد.
وی افزود: این تحریم ها می تواند شامل ممنوعیت معاملات خاص، توقیف اموال یا منافع دارایی ها، رد درخواست مجوزهای صادراتی، لغو ویزای ورود به آمریکا و اعمال تحریم علیه مقامات اجرایی باشد.
رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: من به وزیر خزانه داری اختیار داده ام تا در مشورت با وزیر خارجه اقداماتی همچون اعلام قوانین و مقررات و بکارگیری تمام اختیاراتی که به موجب قانون تفویض شده است، را برگزینند که ممکن است برای رسیدن به اهداف تعیین شده در قوانین کاتسا و تحریم درباره اوکراین لازم باشد.
بخش روسی کاتسا با هدف قراردادن چین وضعیتی مشابه تحریم های ثانویه علیه ایران پیدا کرده اند؛ بدین ترتیب که تحریم هایی که علیه روسیه وضع می شود دامن دیگران را نیز خواهد گرفت. خلف وعده ترامپ در اجرای برجام نه تنها اعتراض جهانی را در پی داشته بلکه بازگشت تحریم های ایرانی فصل دیگری از نارضایتی های بین المللی را هم در پی داشته است. آمریکا با اجرای کاتسا علیه چین نشان داده است که موانع گسترده ای پیش روی روابط نظامی کشورهای دیگر با روسیه ایجاد می کند و احتمال می رود اعتراض های شدیدی را در میان ارتش های دنیا علیه خود بخرد.
منبع: ایرنا

رییس جمهوری قراراست هفته آینده در مجمع عمومی سازمان ملل حضور یافته و به تشریح مواضع ایران در ارتباط با موضوعات جهانی به ویژه کارشکنی های اخیر آمریکا در مسیر اجرای معاهده بین المللی برجام پرداخته و در حاشیه این اجلاس نیز دیدارهایی را با مقامات کشورها داشته باشد.

خروج آمریکا از برجام و سنگ اندازی های واشنگتن در مسیر اجرای این معاهده و تعهد کشورهای اروپایی به تداوم برجام و لزوم منتفع شدن جمهوری اسلامی ایران از منافع موجود در آن، از محورهای مذاکرات جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد خواهد بود.
علاوه بر سفر رییس جمهوری به نیویورک، موضوع سرنوشت برجام و عملیاتی سازی حمایت های اروپا از برجام، موضوع بررسی ها درباره پیوستن ایران به گروه ویژه اقدام مالی (FATF) و شکایت جمهوری اسلامی ایران از آمریکا به دیوان بین المللی دادگستری لاهه در زمینه کارشکنی های کاخ سفید در مسیر اجرای برجام و اعمال فشار و تحریم غیرقانونی بر ایران از موضوعاتی است که این روزها حرف و حدیث های بسیاری درباره آنها در محافل حقوقی داخلی و بین المللی وجود دارد.
دکتر یوسف مولایی کارشناس برجسته حقوق بین الملل در گفت و گویی تفصیلی به سوالات خبرنگار ایرنا درباره این موضوعات مهم بین المللی پرداخت و با ارائه نظرات کارشناسی بر محور حقوق بین الملل به تشریح هر کدام پرداخت.
** سفر به نیویورک حاشیه هایی برجسته تر از متن
وی سفر رییس جمهوری به نیویورک برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل را نوعی انتخاب برای بهره برداری های سیاسی و تامین منافع حداکثری دانست و گفت: باید ارزیابی دقیقی صورت گیرد که این موضوع چگونه می تواند در جهت حل موانع بین المللی و ایجاد گشایش در سطح مناسبات با برخی از کشورها مهم باشد و به طور قطع دیدارهای حاشیه ای آن با مقامات و سران کشورها از اهمیت بیشتری نسبت به خود مجمع برخوردار خواهد بود.
مولایی خاطرنشان کرد: برای بهره برداری از اینگونه حضورها نیازمند برنامه ریزی هستیم، البته برخی نیز این ذهنیت را دارند که موضوعاتی که در مجمع عمومی مطرح می شود تکراری و رویه ای است و تاثیر اجرایی نداشته و در تغییر مواضع کشورها اثری نخواهد داشت.
این کارشناس حقوق بین الملل در عین حال گفت: ملاقات های حاشیه ای این نشست می تواند امکان خوبی فراهم کند البته در صورتی که با برنامه ریزی در این نشست ها حضور یابیم. از سویی نباید انتظارات از رییس جمهوری در این سفر را به گونه ای افزایش دهیم که عده ای نسبت به دستاوردهای آن انتقادهایی را مطرح کنند.
وی با اشاره به اینکه آمریکا حضوری تعیین کننده در مجامع بین المللی دارد و ما نیز تنش هایی با آمریکا داریم، اظهارداشت: سیاست های ما در مقابل این نظم غیرعادلانه بین المللی قرار دارد و آمریکا نیز تلاش می کند که دایره نفوذ خود را در این سازمان ها گسترش دهد و ما باید ببینیم چگونه می توانیم با این حقایق و در این محیط منافع مردم ایران را تامین کنیم. 
** تامین منافع حداکثری از شرایط موجود جهانی
مولایی با اشاره به اینکه باید مشخص کنیم که می خواهیم این نظم غیرعادلانه جهانی را تغییر دهیم یا در همین فضا منافع حداکثری کسب کنیم، گفت: باید بازخورد حضورهایی پیشین را بررسی کرده و نقاط قوت و ضعف را شناسایی کنیم. در دوران آقای احمدی نژاد وضعیت به گونه ای شد که نه تنها مشکلات حل نشد، بلکه افزایش یافت و دنیا پس از سخنان او با ما مهربان تر نشد. 
وی با تاکید بر اینکه با برجام فضای نسبتا مساعدی ایجاد و اثرگذاری هایی را داشت، در عین حال گفت: بررسی درباره میزان اثرگذاری ها باید به طور دقیق و سنجیده صورت گیرد تا به گونه ای عمل کنیم که بیشترین منافع را کسب کنیم. در مقابل باید انتظارات از این سفر تبیین شود، باید به گونه ای عمل کنیم که راهی برای کاهش تحریم ها بیابیم و در مقابل مراقب فعال تر شدن جبهه مخالفان ایران با شرایط موجود در سازمان ملل باشیم.
این کارشناس حقوق بین الملل با اشاره به اینکه در زمان احمدی نژاد این سفرها بیشتر جنبه تفریحی و سیاحتی داشت و گاه همراه با اقوام صورت می گرفت تا با رویکرد ملی، گفت: به طور قطع برنامه ریزی دقیق و گسترده خواهیم داشت، حتی در ارتباط با ملاقات های رییس جمهوری تا بتوانیم بهره برداری هایی از این حضور داشته باشیم.
**سرنوشت برجام و شناخت درست ظرفیت ها و توانایی های اروپا
مولایی در ادامه در خصوص پرداختن به موضوع برجام، بدعهدی آمریکا در خروج از این معاهده و ظرفیت های اروپا برای ادامه برجام نیز گفت: باید ظرفیت های اروپایی ها را بشناسیم و بر اساس توانمندی های آنان برنامه ریزی کنیم که این اقدام نیز باید در سطح کارشناسی صورت گیرد. 
وی ادامه داد: اروپا اراده سیاسی برای حفظ برجام دارد اما باید از لحاظ کارشناسی و فنی برای ایجاد یک سیستم مالی مستقل با این اتحادیه کار کنیم، آنها نیز باید راه های ارائه تضمین های لازم به ایران را بیابند که همه این اتفاقات در نشست های کارشناسی تحقق می یابد.
وی ادامه داد: پرداختن به مشکلات اساسی بسیار مهم است و شاید ملاقات های رییس جمهوری در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل بتواند فضای دوستی بیشتری ایجاد کند، تا راه های باز شدن گره های اقتصادی را بیابیم.
**اروپا هم منافع خود را جستجو می کند
این کارشناس حقوق بین الملل در ادامه گفت: جامعه جهانی متشکل از دولت هایی است که دارای حاکمیت هستند و هر دولتی تامین منافع خود را دنبال می کند. اروپا هم منافعی در مناسبات بین المللی دارد، کشورهای اتحادیه اروپا می خواهند در رقابت با آمریکا و چین از بازار ایران منتفع شوند و بر این اساس بیشترین مذاکرات را با ایران داشته اند، برای آنها هم مهم است که برجام بماند و منافع آنها در باقی بودن برجام تامین می شود. 
مولایی ادامه داد: امروز اعتمادسازی صورت گرفته و ایران با شفاف سازی صلح آمیز بودن برنامه های هسته ای خود را به اثبات رسانده است، باید بپذیریم اروپا اراده واقعی دارد، اما مهم این است که ببینیم کشورهای اروپایی تا چه حدی می توانند برای تحقق این اراده هزینه بپردازند. آنها تلاش می کنند برای شرکت های کوچک و متوسط خود شرایط باقی ماندن در ایران را فراهم کنند، اما نمی توانند روابط خود با آمریکا را قطع کنند، ما و دستگاه دیپلماسی ما باید واقع بینانه با این موضوع رفتار کنیم، باید بدانیم که اروپا چه اقداماتی می تواند برای حفظ برجام انجام دهد و مذاکرات نیز برای تامین حداکثری آنها صورت گیرد. 
وی با تاکید بر اینکه باید سقف همکاری های اروپا را بشناسیم در غیر این صورت نمی توانیم انتظاری داشته باشیم، گفت: در مسایل بانکی، بیمه و انتقال فناوری باید تا کنون کارهای فنی و کارشناسی انجام شده باشد و تحرک اینگونه بحث ها را افزایش دهیم، مسایل ریز فنی مهم است، ضرورت دارد که مذاکرات سازنده کارشناسی با اروپا داشته باشیم که منطبق با واقعیت ها و ظرفیت های آنها باشد.
**پیگیری دستیابی به راهبرد تامین منافع حداکثری از برجام
این کارشناس حقوق بین الملل همچنین تمرکز راهبرد ایران بر ادامه همکاری با اروپا در زمینه برجام مبتنی بر محورهای فنی و کارشناسی را لازم دانست و گفت: درباره مسایلی نظیر بیمه و اینکه تا چه سقف و چه نرخی بیمه صورت می گیرد و اینکه ظرفیت های شرکت های بیمه آنان به چه میزان خواهد بود و سیستم های صنعتی و اقتصادی اروپا تا چه میزان می تواند با توجه به تحریم ها با ما همکاری کنند، از نکاتی است که باید به طور دقیق روشن باشد.
مولایی با تاکید بر اینکه راهبرد ما باید دریافت حداکثری منافع از برجام باشد، گفت: با توجه به توان و ظرفیت اروپا باید حداکثر امتیازات را از این کشورها دریافت کنیم، اما در عین حال باید نگاه واقع بینانه نسبت به توانمندی های اروپا داشته باشیم و نگاه صفر و یا صد نباشد.
وی با اشاره به ضرورت شناسایی دقیق امتیازاتی که اروپا می تواند به ایران بدهد، گفت: نباید توقعات را بالا ببریم و انتظار داشته باشیم که اروپا همه مشکلاتی که آمریکا ایجاد کرده را حل کند. 
** وزن کشورهایی نظیر روسیه، چین و ترکیه را نیز باید در نظر گرفت
این کارشناس حقوق بین الملل همچنین گفت: مناسبات بین المللی اشکال متعددی دارد که برخی از آنها منطقه ای است و باید بهره لازم را از آن برد. در مناسبات ایران باید وزن لازم را به کشورهایی نظیر روسیه، چین و ترکیه بدهیم، البته در منطقه نیز باید منافع خود و کسب امتیاز از کشورها را واقع بینانه ببینیم. 
مولایی افزود: روس ها در منطقه منافعی دارند که با منافع ما هم پوشانی دارد، اما برخی مواقع منافع متفاوت نیز تعریف می شوند. باید مصادیق منافع مشترک را تعریف کرده و بر اساس آنها مناسبات را شکل دهیم، اینکه هر دو کشور در تحریم آمریکا هستند و نگرانی هایی درباره نفوذ آمریکا دارند و قصد دارند با زیاده خواهی های آمریکامقابله کنند، اما امکان دارد در جایی هم راهمان جدا شود که باید خود را برای آن هم آماده کنیم. 
وی خاطرنشان کرد: باید بتوانیم تضاد منافع را در مناسبات با کشورها مدیریت کنیم تا جای پای آمریکا در منطقه محکم نشود و بر اساس منافع مشترک گام هایی مشترک برداریم.
** ضرورت های عضویت در کارگروه بین المللی اقدام مالی (FATF)
این کارشناس حقوق بین الملل با تاکید بر اینکه نمی توانیم با نگاه های بسته بازیگر جامعه جهانی باشیم، گفت: باید استانداردهای موجود در جهان را بشناسیم و آنها را رعایت کنیم. مانند اینکه پروازهایی که از کشورها صورت می گیرد استانداردهایی در جهان دارد که همه کشورها موظف به رعایت آنها هستند، ما نمی توانیم بگوییم که استانداردهای پرواز را رعایت نمی کنیم.
وی ادامه داد: نمی توانیم در فضای جهانی عملیات مالی انجام دهیم، اما استانداردهای تعریف را نادیده بگیریم. FATF یک گروه اقدام است، معاهده و حتی کنوانسیون نیست. این گروه قصد اجرایی کردن موضوع شفافیت مالی را دارد و بسیاری از کشورها برای تسهیل در مناسبات مالی جهانی عضو آن هستند و در صورتی که عضو آن نباشیم دچار مشکلات در زمینه فعالیت های مالی شده و در بین کشورهای پرخطر قرار می گیریم و راه مناسبات مالی ما سد می شود که در نتیجه باید هزینه سنگینی بپردازیم. 
مولایی افزود: برای حفظ استقلال گاهی کاری انجام می دهیم که استقلال ما بیشتر به خطر می افتد. چون ناگزیریم که فعالیت مالی بین المللی داشته باشیم باید استانداردهای آن را نیز بپذیریم و محدود کردن این فعالیت ها بر همه مردم فشار وارد می سازد. 
**شکایت ایران از آمریکا به دیوان لاهه
مولایی با اشاره به اینکه ارائه شکایت از آمریکا به دیوان لاهه یک انتخاب سیاسی است، گفت: کارشناسان ما می دانند که چه مقدار می توان روی این دیوان حساب باز کرد.
وی تصریح کرد: آمریکا تحریم های تعلیق شده ناشی از برجام را دوباره فعال کرده و با این اقدام قوانین بین المللی و حقوق جهانی را زیرپا گذاشته است و ما ناگزیر بودیم که کاری کنیم. از طریق سازمان ملل که به طور قطع نتیجه ای نمی گرفتیم و مکانیسم دیگری برای حل اختلاف پیش بینی نشده بود، مجامع بین المللی نیز قابلیت های لازم برای مقابله با نقض برجام از سوی آمریکا را ندارند، تنها راهی که کارشناسان به آن رسیدند طرح دعوای حقوقی در دیوان دادگستری لاهه بود. 
این کارشناس حقوق بین الملل همچنین گفت: باید به کنوانسیونی که ایران و آمریکا هر دو در آن عضو بودند استناد و علیه آمریکا طرح دعوی می شد. بر اساس عهدنامه مودت 1955 میلادی و 1334 شمسی می توانستیم نسبت به این موضوع اقدام کنیم، پیش از این آمریکایی ها در موضوع گروگان ها و ما نیز درباره حمله به ایرباس به این عهدنامه استناد کردیم. بر اساس این عهدنامه طرفین نباید در مسیر مسایل حقیقی و حقوقی و مراودات اقتصادی و تجاری یکدیگر خلل ایجاد کنند.
وی با تاکید بر اینکه نتیجه گرفتن از طرح این دعوا چند سالی طول می کشد، گفت: اگر رایی هم صادر شود نمی تواند آمریکا را مجبور به تبعیت کند. ایران درخواست توقف موقت تحریم را داده تا زمان صدور نهایی این اقدام صورت گیرد، تحریم های آمریکا خسارت هایی را به ما وارد می کند و دیوان باید رای موقت توقف آنها را صادر کند. 
این کارشناس حقوق بین الملل همچنین تاکید کرد: از طرح این دعوی دنبال یک دیپلماسی جهانی هستیم که بر اساس معیارهای بین المللی حقانیت خود را اثبات کنیم و در این خصوص پروسه شرمنده سازی آمریکا را در پیش گرفته ایم. در صورت صدور رای به نفع ایران در این دیوان اروپا نیز شرایط بهتری برای همکاری با ما خواهد داشت.
منبع: ایرنا

صفحه 1 از 3179

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395